16 Mayıs 2022 Pazartesi

FURKAN EREN ÖZDEMİR YAZDI! ÇARŞAMBA İLÇESİNE GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ KURULSUN

Furkan Eren Özdemir yazdı! Çarşamba ilçesine Güneş Enerji Santrali kurulsun

Samsun Kent Haber köşe yazarı Furkan Eren Özdemir, Çarşamba Belediyesine 'Güneş Enerji Santrali' kurması önerisinde bulundu.

14 Şubat 2021 Pazar 15:22 GÜNCEL

Samsun Kent Haber köşe yazarı Furkan Eren Özdemir, 'Çarşamba'da Güneş Enerji Santrali Neden Düşünülmedi' başlıklı köşe yazısında Çarşamba ilçesine güneş enerji santrali kurulması teklifinde bulundu.


Çarşamba ilçesine Güneş Enerji Santrali kurulması ile ilgili Çarşamba Belediyesine seslenen Furkan Eren Özdemir, "Çarşamba Belediyesi tarafından hayata geçirilecek böyle bir proje sayesinde üretilen elektrik enerjisi Çarşambalı çiftçilerimize çok cüzi rakamlarla kullandırılarak Çarşamba tarımına da ciddi anlamda bir destek sağlanabilir. Veya üretilen bu enerji sayesinde Çarşamba’da yaşayıp sosyal yardım alan ailelerimize çok daha düşük tarifelerle elektrik kullanım imkanı sunulabilir. Elbette üretilen elektrik enerjisinin kullanım fazlası olduğu takdirde satışı yapılarak Çarşamba ilçemize ciddi anlamda bir gelir imkanı yaratılabilir. Üstelik biraz da esprili bir biçimde yaklaşmak gerekirse bu santralin aklanması gereken bacası da bulunmuyor. Su buharı olarak makyajlamak zorunda bırakan baca dumanı da yoktur. Tamamen kurulan güneş panelleri vasıtasıyla Güneş Enerjisinden faydalanılıyor" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Habib ALAN

14 Şubat 2021 Pazar 16:51

Ana maddesi bedava olup, atığı olmayan çevre dostu güneş enerjisi konusu her geçen gün daha fazla önem kazanmakta olup, Avrupa ülkelerinde bizdeki güneş ten az yararlanmalarına rağmen yatırım yapılarak hayata geçirilmektedir. Bizde de bunun yaygınlaştırılması elzem olup bu konudaki yazınız ve hatırlatmanız için size çok teşekkür ederiz. Umarım yeniliklere açık olan sayın başkanımız ve diğer yetkililer dikkate alırlar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltasında yapılan yanlış işleri köşe yazısında yazdı

Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltasında yapılan yanlış işleri köşe yazısında yazdı