15 Ağustos 2022 Pazartesi

FURKAN EREN ÖZDEMİR'DEN SAMSUN'UN ÇARŞAMBA İLÇESİNE SPOR LİSESİ ÖNERİSİ

Furkan Eren Özdemir'den Samsun'un Çarşamba ilçesine Spor Lisesi önerisi

Samsun Kent Haber köşe yazarı Furkan Eren Özdemir, yeni Yaşar Doğu'lar ve Mustafa Dağıstanlılar yetişmesi için Çarşamba ilçesine Spor Lisesi kurulması gerektiğini yazdı.

06 Şubat 2021 Cumartesi 15:13 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesine Spor Lisesi kurulması önerisi geldi. Samsun Kent Haber köşe yazarı Furkan Eren Özdemir, Çarşamba ilçesine spor lisesi kazandırılmasının önemi ile ilgili bir yazı yazdı.


Çarşamba ilçesine Spor Lisesi kurulması gerektiğini söyleyen Furkan Eren Özdemir, köşe yazısında "Spor liselerimiz de İmam Hatip ve Endüstri Meslek liselerimiz gibi alanlarında kalifiye insanlar yetiştirmek konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir.  Ülkemizde birçok spor dalında gelişim göstererek dünya ile rekabet etmeye gayret ediyoruz.  Ancak gençlerimizin ikamet ettikleri bölgelerin olanakları itibariyle maalesef yönelip uzmanlaşabileceği spor dalları fazla çeşitliliğe sahip değildir. Dolayısıyla genellikle faaliyet gösteren amatör futbol kulüpleri ve spor merkezleri sayesinde dövüş sporları ve futbola yoğunlaşabiliyorlar. Bu iki alana ilgisi bulunmayan gençlerimiz, özellikle de gelecek kaygısıyla birlikte spordan uzaklaşıyorlar. Dileriz bu konuda en kısa zamanda sistemli bir adım atılarak gençlerimiz, sistemsizliğin kaderinden bir nebze olsun kurtarılır. Ve lise tercihi yaparken bu memleketten yeni Yaşar Doğular, Mustafa Dağıstanlılar çıkabileceği umudunu, şansını ve heyecanını yaşama imkanı bulurlar" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Salur'dan dikkat çekici köşe yazısı! Ben Yatırım Düşmanıyım

Süleyman Salur'dan dikkat çekici köşe yazısı! Ben Yatırım Düşmanıyım