29 Haziran 2022 Çarşamba

GALİP ÖZTÜRK'E GÜRCİSTAN'DA KOPARMA OPERASYONU MU YAPILDI?

Galip Öztürk'e Gürcistan'da koparma operasyonu mu yapıldı?

Galip Öztürk'e Gürcistan'da koparma operasyonu mu yapıldı? Galip Öztürk Gürcistan'da neden tutuklandı? Şok iddialar var?

03 Haziran 2022 Cuma 21:16 GÜNCEL

Gürcistan'da sayısız yatırımlara imza atan Samsunlu işadamı Galip Öztürk'e Gürcistan'da yapılan operasyonun perde arkasında ne var?


Galip Öztürk geçtiğimiz günlerde Gürcistan'da düzenlenen operasyon sonrası gözaltına alındı ardından tutuklandı. Batum Şehir Mahkemesinde hakim karşısına çıkan Galip Öztürk için mahkeme heyeti tutukluluk halinin devamına karar vererek, 26 Temmuz tarihine duruşma günü verdi.

7.2 KİLO DEĞİL, 7.2 GRAM
Mahkeme günü ise ajanslardan Galip Öztürk'e yapılan operasyonda 7.2 kilogram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildiğine dair haberler servis edildi. Bu haberlerin ardından Galip Öztürk'ün avukatı Evren Topaloğlu Özaltındere yazılı bir açıklama yaparak, yakalanan uyuşturucu miktarının 7.2 kilogram değil, 7.2 gram olduğunu duyurdu.

KİM TARAFINDAN KONULDU
Avukat Özaltındere yazılı açıklamasında, dikkat çekici bilgiler vererek, "7.2 gram uyuşturucu maddenin kim tarafından konulduğu ya da kime ait olduğu soruşturma makamlarınca araştırılmaktadır. Bizzat müvekkilim bu durumdan şikayetçi olmuş ve faillerin bulunmasını talep etmiştir. Bir çok kişi tarafından kullanılan açık ofis tarzındaki bir çalışma mekanında yapılan aramada müvekkilimin konutunda 7.2 kilogram ağırlığında uyuşturucu madde bulunduğu iddiası gerçeği yansıtmamaktadır." dedi.

GÜRCİSTAN POLİSİ Mİ KOYDU
Avukat Evren Topaloğlu Özaltındere'nin açıklaması sonrası Galip Öztürk'e düzenlenen operasyonda ele geçirilen 7.2 gram uyuşturucu maddenin konut ve ofisine Gürcistan polisi tarafından konulduğu iddiaları ortaya atıldı. Avukat Özaltındere'nin açıklamasına göre ele geçen 7.2 gram uyuşturucu, nasıl oldu da 7.2 kilogram olarak ajanslar tarafından servis edildi merak konusu oldu.

İLAÇLARINA EL KONULDU
Bir süre önce ameliyat geçiren Galip Öztürk'ün kullandığı ilaçlara da operasyonda 'uyuşturucu şüphesi' ile el konulduğu öğrenildi. Gürcistan'a ilaç sokmanın ağrı kesici de olsa yasak olduğu ve gerekli izin belgeleri olmadan üzerinde ilaç ile yakalanan kişi ve kişilere hapis cezalarının verildiği biliniyor. Gürcistan hükümetinin bu konuda katı kurallarının olduğu ve Öztürk'ün ameliyatı sonrası kullandığı ilaçlarında 'Uyuşturucu' olarak kasıtlı gündeme getirildiği iddia ediliyor.

TGRT HABER'DE KOPARMA İDDİASI
Öztürk'e operasyondan bir hafta önce 'Seni alacağız' mesajı iletilerek tehdit edildiği de ileri sürüldü. Gürcistan'da ciddi yatırımlara imza atan Galip Öztürk'e yapılan operasyonun perde arkasında gündeme gelen 'Koparma' iddiası ise TGRT Haber'de Ekrem Açıkel'in sunduğu haber programında ortaya atıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Mustafa

05 Haziran 2022 Pazar 10:06

Ülkemde aldığı cezayı çekmeden giden kişi değil mi diyorsunuz ne diyorsunuz siz

İdris

03 Haziran 2022 Cuma 18:22

Su testisi değil yani, hımm.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 7.5 kilometrelik bisiklet yolu hizmete girecek

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 7.5 kilometrelik bisiklet yolu hizmete girecek