12 Ağustos 2022 Cuma

İLKADIM BELEDİYESİ BAĞIMLILARIN MESKENİ OLAN METRUK BİNALARI YIKIYOR

İlkadım Belediyesi bağımlıların meskeni olan metruk binaları yıkıyor

Samsun'un İYİ Partili İlkadım Belediyesi, ilçede bağımlıların meskeni haline gelen metruk binaları yıkıyor. İlkadım Belediyesi bağımlıların meskeni olan İstasyon mahallesinde ki bir metruk yapıyı yıktı.

29 Temmuz 2020 Çarşamba 00:19 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde bağımlıların meskeni haline gelen metruk binalar İlkadım Belediyesi tarafından yıkılıyor.


İlkadım  Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Mahallelerimizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları yapılan incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

İlkadım ilçesinde güvenlik açısından risk teşkil eden binalar bina sahiplerinin izni doğrultusunda İlkadım Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yakılıyor. Ekipler İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi  111 ve 113 numarada bitişik bulunan  metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi. İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde bulunan, mahalle sakinlerinin emniyeti ve sağlığı açısından risk oluşturan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları muhtarlarımız aracılığıyla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” dedi. “BAĞIMLILARIN MESKENİ OLAN BİR YAPIYDI”
Yıkımı izleyen ve ellerindeki cep telefonları ile kayda alan İstasyon Mahallesi sakinlerin mahallerinde ki metruk binanın yıkımından memnun olduklarını belirterek, “Yıkılması çok güzel oldu. Kötü alışkanlıkları olan kişilerin meskeni haline gelmişti. İlkadım Belediyemizin bu hizmetinden dolayı Başkanımız Necattin Demirtaş ve emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyoruz” dediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir'den uyarı! Adımı kullanıp yardım isteyenlere itibar etmeyin

Mustafa Demir'den uyarı! Adımı kullanıp yardım isteyenlere itibar etmeyin