15 Ağustos 2022 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ HASTANEYE GİDECEK OLANLARI BELEDİYE ARAÇLARI İLE GÖTÜRDÜ

İlkadım Belediyesi hastaneye gidecek olanları belediye araçları ile götürdü

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi sokağa çıkma yasağında hastaneye gidecek olan vatandaşları belediye araçları ile evlerinden alarak hastaneye götürdü tedavileri bitince yeniden evlerine bıraktı.

14 Aralık 2020 Pazartesi 01:00 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi pandemi sürecinde oluşturduğu Vefa Sosyal Destek Grupları ile hafta sonu vatandaşların yardımına koştu. İlkadım Belediyesi ekipleri karantinada olanlara yemek götürürken, ilaç ve market alışverişlerini yaptı, hastaneye gidecek olanları hastaneye götürdü.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın  yakından takip ettiği koronavirüs tedbirleri kapsamında oluşturan Vefa Sosyal Destek Grubu  gelen talepleri saygılı, mütevazi ve insana yakışır bir şekilde yerine getirirken talepleri karşılanan vatandaşlarda büyük mutluluk yaşıyor.

Koronavirüs salgının başladığı ilk andan bu yana çalışmalarına aralıksız devam ettiren İlkadım Belediyesi ilçe genelinde her an her dakika dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Bunun yanı sıra karantina altında izole olan vatandaşların evlerine sıcak yemek, sokağa çıkma yasağı boyunca hastaneye ulaşım imkanı olmayan vatandaşlara ücretsiz ulaşım desteği ve 65 yaş üstü kıymetli büyüklerimizin gıda, ilaç gibi malzemelerinin temini için gece gündüz çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu’da ilçe halkının sağlığı için önemli katkılar veriyor.İnsana hürmet ve hizmet anlayışı bir arada yerine getiriliyor
Hafta içi ve sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı hafta sonları dahil 7 gün 24 saat Vefa Destek ekibi çalışanları destek grubuna gelen talepleri özverili bir şekilde yerine getiriyor. Baruthane Mahallesinde yaşayan ve yasak sebebiyle evinden çıkamayan 65 yaşındaki Fatma Yerli vefa grubunu arayarak hastanede tedavisi için gerekli olan MR çekimi için talepte bulundu. 

Kapısına kadar giden İlkadım Vefa Destek  ekipleri burada  talebini yerine getirdi. Taleplerinin karşılanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Fatma Yerli ise, uygulamadan dolayı emeği geçenlere ve İlkadım Belediye Başkan Necattin Demirtaş’a teşekkürlerini iletti.Güç vermeye devam ediyoruz
Zor bir süreçten geçildiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Ülke olarak koronavirüs ile büyük bir mücadele veriyoruz. Bu süreç içerisinde birbirimize daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Sosyal yardımlaşmanın ve dayanışmanın daha da fazla olması için canla başla çalışıyoruz. Bu zor zamanları hep birlikte aşacağız. Sokağa çıkma yasağı boyunca halkımızın mağduriyet yaşamaması 444 55 01-0505 178 55 01 hatta gelen talepler Vefa Sosyal Destek Grubu’ndaki arkadaşlarımız ve zabıta ekiplerimiz tarafından hızlıca yerine getiriliyor. Karantina altında kendilerini izole eden ihtiyaç sahibi insanlarımıza 0553 007 84 95 nolu hattımızı aradıkları takdirde evlerine sıcak yemekleri götürüyoruz. Bunun yanında temizlik ve sağlık ile ilgili rutin çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. İlkadım Belediyesi olarak bu zor dönemden bir an önce kurtulmak için vatandaşlarımıza güç vermeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımız her zaman yanındayız. Bu zor süreci birlikte aşacağız ve evimizde kalarak, en kısa süreç içerisinde sağlıklı güzel günler bizlerle birlikte olacak” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun SAMULAŞ A.Ş'de alınan grev kararında yeni gelişme

Samsun SAMULAŞ A.Ş'de alınan grev kararında yeni gelişme