16 Mayıs 2022 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ ZABITALARI FIRIN VE YUFKA İMALATI YAPAN İŞ YERLERİNİ DENETLEDİ

İlkadım Belediyesi zabıtaları fırın ve yufka imalatı yapan iş yerlerini denetledi

Samsun'da İlkadım Belediyesi zabıtaları KoronaVirüs salgın sürecinde denetimlerini sıklaştırarak, fırın ve yufka imalatı yapan iş yerlerinde genel temizlik, fiyat tarifesi, gramaj ve bone takılıp takılmadığını kontrol etti.

11 Mart 2021 Perşembe 17:00 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında denetim ve kontrollerine ara vermeden devam ediyor. Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve yufka imalathanelerini dolaşarak hijyen kurallarına uyup, uymadığını kontrol etti.


Genel temizlik, fiyat tarifesi ve gramaj kontrollerinin gerçekleştiren ekipler işletmelerin ruhsat kontrolünün yanı sıra çalışanların kılık ve kıyafetinden, bone takıp takmadıklarına kadar her ayrıntıyı titizlikle değerlendirdi. 

Gıda maddeleri üretim ve satışı yapılan mekanlarda hijyen, maske-eldiven kullanımı, sosyal mesafe kuralı gibi konularda titizlikle davranan zabıta ekipler koronavirüse karşı alınacak  tedbir kurallarıyla ilgili de  hatırlatmalar yaptı.

Gerçekleştirilen denetimlerle ilgili bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş “Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim ve kontrollerine ara vermeden devam ediyoruz. Zabıta ekiplerimiz, şehir merkezimizdeki fırın yufka imalathanelerini dolaşarak hijyen kurallarına uyulup, uyulmadığı kontrol ediyor. Denetimlerde mutasyonlu virüse karşı özellikle ekmek ve diğer unlu mamulleri satışa sunan kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini ileterek, Para alışverişi yapan kişinin ekmek ve diğer unlu mamullere kesinlikle dokunmaması hususunda uyarılarda bulunuyoruz. Halkımızın sağlığını korumak için pandemi boyunca özveri ile sahada çalışan, görev alan personelimize teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı tedbir kurallarına uymaya davet ediyorum” dedi.

Olumsuzlukları Alo 153 bildirin
Halkın sağlığına zarar veren ve tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması yönünde yaptırımlar uygulayan İlkadım Belediyesi zabıtaları, herhangi olumsuz bir durum ile karşılaşılması durumunda 153 numaralı telefonların aranması uyarısında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Behiye

12 Mart 2021 Cuma 12:05

Ayyy zabıta mı denetliyor, önce birileri zabıtayı denetlesin kaba, kültürsüz, bilgisiz insanları zabıta yapmışsınız hijyen nedir bilmeyen ağzında sigara eli cebinde kabadayı vari ,ter kokulu, kafaları yağ içinde kişiler ,o birim son derece bilgili temiz ,kibar ,siyasetten uzak olmalı ama nerdeee başındaki müdür, başkan yardımcısı personelin aynası ebunları atayan görev veren de onlardan hiç aşşağı tarafı yok. Balık baştan kokarmış

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım ilçesinin KoronaVirüs vaka oranı açıklandı

Samsun'da İlkadım ilçesinin KoronaVirüs vaka oranı açıklandı