07 Ağustos 2022 Pazar

İLKADIM BELEDİYESİNİN TEK VİTRİNİ OLAN TEMİZLİK İŞÇİLERİ, 24 SAAT ÇALIŞIYOR

İlkadım Belediyesinin tek vitrini olan temizlik işçileri, 24 saat çalışıyor

Samsun'un İlkadım ilçesinde tüm mahalle ve sokakların temizlik yükü belediyede çalışan temizlik işçilerinin omuzlarında. İlkadım Belediyesinin tek vitrini olan temizlik işçileri, 24 saat vardiyalı çalışarak İlkadım ilçesinin temizliğini yapıyor.

16 Ağustos 2020 Pazar 19:06 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde çalışan temizlik işçileri 24 saat boyunca çalışarak ilçenin çöp başta olmak üzere sokakların yıkanması gibi işleri aksatmadan yapmak için fedakarca çalışıyor.


İlkadım Belediyesinden servis edilen haberlerde her ne kadar belediye başkanı Necattin Demirtaş'ın açıklamalarına yer verilip ön plana çıkartılmaya çalışılsa da, bizim için ön planda olması gerekenler işçilerdir. Bu nedenle İlkadım Belediyesi basın servisinin her hizmette, başkan orada olsun yada olmasın, yazılan metinlerden haberi olsun yada olmasın her servis ettikleri habere, belediye başkanının makamda oturan fotoğrafını da iliştirerek, başkanı ön plana çıkartma gayretinin artık sırıttığını belirtelim.

İlkadım Belediyesinden yine buna benzer bir haber servis edilerek, İlkadım ilçesinde çalışan ve sokakları yıkayan temizlik işçilerinin görüntülerine belediye başkanı Demirtaş'ın da makamda oturan bir fotoğrafı eklendiği görüldü. Sokakları yıkayan ve temizleyen işçiler adına tek bir satırın yer almadığı haberde belediye başkanı Necattin Demirtaş'ın konuşturulduğu haberde Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kapsamlı sokak yıkama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.Servis edilen haberde kullanılan 'İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın büyük önem verdiği temizlik işleri İlkadım genelinde titizlikle devam ediyor' ifadesi başkanın yazılan bu haber metninden haberdar olmadığı izlenimini yaratırken, başkanın ağzından haberde "Daha temiz ve daha güzel bir İlkadım için çalışıyoruz" sözlerine yer verildi.

İlkadım Belediyesi Basın Servisinden basın kuruluşlarına servis edilen haber metninde şunlar dile getirildi.

İlkadım’ın 61 mahallesinde temizlik çalışmalarının devam ettiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Temizlikle ilgili çalışmalarımızı büyük bir titizlikle ilçemizin genelinde sürdürüyoruz. Özellikle yaz aylarında bu konuda daha hassas davranıyoruz. Çöplerin toplanmasının yanı sıra sokaklarımızın tamamını periyodik olarak yıkıyoruz. Hem devam eden korana virüs riskini azaltmak hem de temiz sokakların devamlılığını sağlamak için temizlik ekiplerimiz özveri ile çalışmaya devam ediyor. Bir yandan belirlediğimiz plan dahilinde yıkama yaparken diğer yandan da vatandaşlarımızdan gelen taleplere hızlı bir şekilde cevap vermeye çalışıyoruz” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş Joe Biden'i lanetlediklerini açıkladı

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş Joe Biden'i lanetlediklerini açıkladı