15 Ağustos 2022 Pazartesi

İSMAİL UYANIK 50 BİN LİRALIK MAAŞ MESELESİ İLE İLGİLİ BİLİNMEYEN HER ŞEYİ AÇIKLADI

İsmail Uyanık 50 bin liralık maaş meselesi ile ilgili bilinmeyen her şeyi açıkladı

Samsunspor Derneği Başkanı İsmail Uyanık, Yılport Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım'ın kendisine her ay 50 bin lira maaş verdiğini açıklaması ve söz konusu para konusu ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırdı.

13 Aralık 2019 Cuma 17:37 GÜNCEL

Samsunspor Derneği Başkanı İsmail Uyanık, Yılport Samsunspor A.Ş'den 50 bin lira maaş alması ile ilgili gündeme getirilen iddialara düzenlediği basın toplantısı ile yanıt verdi.


ŞİRKET ORTAĞI OLDUĞUM İÇİN O PARA GÖNDERİLDİ
Yılport Samsunspor A.Ş'de iş başı yapması sonrası Yüksel Yıldırım'ın kendisine şirketin ortağı olması nedeniyle 2018 Ağustos ayından itibaren ayda 50 bin lira gönderdiğini belirten İsmail Uyanık,  "Benim burada bütün mesaimi geçirmem ve burada yaptığım işlerden ve şirketin ortağı olmam hasebiyle bir gelir elde etmem gerektiğini söylediler.  Geçen senenin 2018'in Ağustos ayından itibaren ayda 50 bin liralık maaşın, bir maaşda değil Yüksel Yıldırım tarafından ortaklar arasında bir maddi bir katkıyı kabul ettim.  15 sene bu kulüpte başkanlık yapmış biri olarak bununda bu şekilde afişe edilmesi durumunda bununda çok kabul edilebilir bir durum olmayacağını söyledim ve ben bunu istemem dedim. "

2019 AĞUSTOS AYINDA MAAŞ ALMAYACAĞIMI SÖYLEDİM
"İkinci yada üçüncü ayda piyasada rakamlar abartılı bir şekilde konuşulmaya başlandı. Fakat daha sonra bu paranın verilmekte zorlanılacağı söylendi bu paranın artık  şirket tarafından verilmesi gerektiği söylendi. Ben de bu maaş yüzünden mi kendimi ezik hissediyorum duygusu ile 2019 Ağustos ayında bu maaşı almayacağımı söyledim. Bu bir buçuk senede 600 bin liralık ortaklığa para gönderilmiş. Bunları ben geri vermeyi hayal 
etmiştim ama bugün bu hayalimi gerçekleştiremeden ayrılmak durumundayım."

BORCU ÖDEYECEĞİM
"600 bin lira birde 75 bin lira para gönderilmişti buda konuşulabilir o 75 bin lira Samsunspor için benim harcadığım paranın karşılığı olarak gönderildi. Bu 600 bin lirayı Umarım Allah bana  nasip eder en kısa zamanda kendilerine iade ederim."

O SÖYLEMEDİ AMA SÖYLEMEDEN BEN SÖYLEYİM
Yüksel Yıldırım'dan iki sene önce dostlukları gereği 200 bin dolar borç aldığını da vurgulayan İsmail Uyanık,  Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği toplantıda şunları dile getirdi.
"Yüksel beyle dostluğumuz gereği bundan iki sene önce de  o henüz söylemedi ama bu tarzla onuda günün birinde söyleyebileceğini düşünüyorum o söylemeden ben söyleyim. 200 bin dolar kendisinden senet karşılığı alınmış bir borcum var. En kısa zamanda 600 bin lira ile 200 bin dolar borcu ödemeyi Allah bana nasip etsin.  Maaş alıyor musunuz lafı gündemi geldiğinde herkes maaş alsın denildiği dönemde benim aslında maaş almadığım dönemdi. O dönem onu konuşurken aslında dönüp geçmişte böyle bir olay oldu diye bunu keşke anlatsaydım diye düşündüğüm bir olay.  Bunlar mahrem konular bu kadar ulu orta konuşulmaz, bunu verirlerken de bu senin hakkın asla böyle şeyler konuşulmaz diye konuşulduğu için ben bu konuları bu kadar söylemek istememiştim. "
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çevik Kuvvet polislerinin tatbikatı gerçeğini aratmadı

Samsun'da Çevik Kuvvet polislerinin tatbikatı gerçeğini aratmadı