16 Mayıs 2022 Pazartesi

İTALYA'DA Kİ TÜRK ÖĞRENCİLERDEN TÜRKİYE'YE KORONA UYARISI! LÜTFEN EVDE KALIN

İtalya'da ki Türk öğrencilerden Türkiye'ye Korona uyarısı! Lütfen evde kalın

İtalya'da yaşayan Türk öğrenciler, çektikleri bir video ile Türkiye'yi Korona Virüs ile ilgili evde kalma konusunda uyararak, "Türkiye'yi çok seviyoruz lütfen evde kalın" dedi.

23 Mart 2020 Pazartesi 16:10 GÜNCEL

İtalya'da yaşayan Türk öğrenciler, Türkiye'yi Korona Virüs konusunda uyararak, "Evde Kalın" çağrısı yaptı.


Türk öğrenciler, çektikleri videoda İtalya'da yaşadıklarını ve Korona Virüs'ün ülkede görülmeye başladığı ilk günlerde bu durumu kendilerinin de ciddiye almadığını belirterek, "İtalya'da bizde bu virüs ilk çıktığında ciddiye almadık. Gezmeye, sokaklarda bulunmaya devam ettik. Ancak işin ciddi olduğunu yaşanan ölümlerin olması ile anladık" dedi.

Çektikleri videoda insanların sokakta kalarak Korona Virüs'ü başkalarına bulaştırdıklarını ve virüsün bu şekilde yayıldığını söyleyen Türk öğrenciler, sokaklarda gezen gençlerinde bu virüsü eve taşıyabileceklerini belirtti.

İtalyada doktorların şuan kimin öleceği kimin hayatta kalacağı ile ilgili tercih yaptığını kaydeden Türk öğrenciler, çektikleri videoda "Bu virüsün yayılmasını önlemek gerekiyor. Üç haftadır biz evdeyiz. Keşke dışarı çıkma yasağı daha önce alınmış olsaydı. Herkes bir şey olmaz dediği için bir şeyler oluyor. Bu virüsten korkmamız gerekiyor ama panik yapmamalıyız. Türkiye dikkat ederse İtalya gibi olmaz. Türkiye'yi çok seviyoruz lütfen evde kalın" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da pazar yerleri ilaçlanıyor! Korona yüzünden fiyatlar arttı

Samsun'da pazar yerleri ilaçlanıyor! Korona yüzünden fiyatlar arttı