12 Ağustos 2022 Cuma

KORONA VİRÜS VAR AMA SAMSUN'DA TRAMVAYLAR YİNE SIKIŞ TIKIŞ

Korona Virüs var ama Samsun'da tramvaylar yine sıkış tıkış

Samsun'da tramvaylarda Korona Virüs'e rağmen sıkış tıkış yolculuk yapan vatandaşlar aylardır bu soruna çözüm bulunmasını istiyor, ancak sorun bir türlü çözümlenemiyor.

20 Ağustos 2020 Perşembe 19:08 GÜNCEL

Samsun'da SAMULAŞ A.Ş bünyesinde bulunan tramvaylarda Korona Virüs salgını devam ederken, yolcuların adeta sıkış tıkış seyahat etmeleri sık sık gündeme gelse de bu sorun ile ilgili bir türlü çözüm üretilemiyor.


Sosyal mesafe kuralı uyarıları yapılırken Samsun'da tramvaya binen vatandaşlar bu kuralın trenlere kalabalık yolcu alımının yapılması nedeniyle sağlanamadığından şikayet ediyor.  

Samsun'da tramvaylarda yaşanan bu durum defalarca haberlere konu olurken, yaşanan sorun nedeni ile SAMULAŞ A.Ş geçtiğimiz haftalarda tramvaylara gezici güvenlik görevlilerinin konulduğunu açıklamıştı. Tramvaylarda vatandaşlar günün belirli saatlerinde balık istifi yolculuk ederken, görevlendirildiği açıklanan güvenlik görevlilerinin tramvaylarda olmaması ise dikkati çekiyor. 

Son günlerde ülke genelinde Korona Virüs vaka sayılarında artış yaşanırken Samsun'da Covid-19 hasta sayısında artış olduğu bilgileri kamuoyuna yansıyor. Sosyal mesafe kuralının sağlanamadığı tramvaylarda çekilen görüntülerde ise manzaranın yine ve yeniden aynı olması ise tedirginlik yaratıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ergün uzun

20 Ağustos 2020 Perşembe 19:49

DUAYEN gazeteci AHMET ÇABUK

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs şüphelileri karantinadan kaçıp düğün ve restoranlara gitmiş

Samsun'da Korona Virüs şüphelileri karantinadan kaçıp düğün ve restoranlara gitmiş