07 Ağustos 2022 Pazar

KORONA VİRÜS'TEN ÖLEN İKİNCİ HASTA TEKKEKÖY'DEN İDDİASI DOĞRU DEĞİL

Korona Virüs'ten ölen ikinci hasta Tekkeköy'den iddiası doğru değil

Samsun'da Korona Virüs'ten ölen ikinci hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu iddiasının sosyal medyada virüs gibi yayılması panik yarattı. Peki Korona Virüs'ten ölen ikinci hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu bilgisi doğru mu..

19 Mart 2020 Perşembe 15:06 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs'ten hayatını kaybeden ikinci hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu iddiası panik yaratırken, bu iddianın doğru olup olmadığını araştırdık.


Ölümcül Korona Virüs nedeniyle, panik yaşanırken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise yaptıkları resmi olmayan bilgilerle yaşanan panik havasını daha da körüklüyor. Sosyal medyada resmi olmayan bilgiler ve kulaktan dolma bilgileri yayarak Korona Virüs paniği yarattığının farkında olmayan sosyal medya kullanıcıları dün gecede söz konusu virüsten ölen ikinci vatandaşın Samsun'un Tekkeköy ilçesinden olduğunu gündeme getirdi.

Gece boyu bu bilgi sosyal medyada yayılırken, vatandaşlar ise bu iddianın doğru olup olmadığını merak etti. Samsun Kent Haber olarak sorumlu gazetecilik gereği, Korona Virüs'ten ölen ikinci hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu yönündeki bilginin doğru olup olmadığını araştırdık.

Yaptığımız araştırmada sosyal medyada gündeme getirilen bu iddianın tamamen asparagas olduğu bilgisine ulaştık. Tekkeköy ilçesinde söz konusu iddiayı doğrulayacak bir vakanın olmadığı, gündeme getirilen bilginin ise asparagas olduğu, bu tip paylaşımların da kamuoyunda panik havası oluşturduğu kaydedildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Barış

19 Mart 2020 Perşembe 20:30

Peki o kadar araştırdınız nerden oldugunuda haberin içinde yazın o zaman

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Sağlık Müdürlüğü Korona Virüs ile ilgili asparagas bilgi yayanları uyardı

Samsun Sağlık Müdürlüğü Korona Virüs ile ilgili asparagas bilgi yayanları uyardı