16 Mayıs 2022 Pazartesi

KORONAVİRÜS BİRİNCİSİ SAMSUN'DA YAYA GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ ÇEKİLDİ

KoronaVirüs birincisi Samsun'da yaya geçitlerine kırmızı çizgi çekildi

KoronaVirüs birincisi Samsun'da İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne vurgu yapmak amacıyla hayata geçirilen kırmızı çizgi uygulaması başladı.

30 Mart 2021 Salı 17:40 GÜNCEL

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, trafikte yayaların geçiş üstünlüğünü vurgulamak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kırmızı çizgi uygulaması yaptı.


İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne vurgu yapmak amacıyla hayata geçirilen kırmızı çizgi uygulaması Samsun’da da başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" paylaşımıyla tanıttığı bu yenilik, Samsun’da da belli noktalarda uygulamaya konuldu. Samsun Valisi Dr.Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yaya geçidine kırmızı çizgiyi çizdi.

Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ın da katıldığı programda Cumhuriyet Meydanı’ndaki yaya geçitleri kırmızı ile boyandı. "Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir" mesajı verilerek sürücülerde farkındalık oluşturulması amaçlanan projenin önemini anlatan broşürler de vatandaşlara dağıtıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

SAMSUNLU

31 Mart 2021 Çarşamba 13:09

yolları kırmızıya boyamakla olmuyor sayın valimiz. şehir bazında kararlar alman gerekir bizce.. cafeler kahvehaneler çayocakları nasıl izin veriyorsunuz anlamadık. tamam esnaf sıkıntıda ama lütfen ya önce sağlık.. samsun için cesaretli kararlar almak gerekir.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sokağa çıkma yasağını ihlal eden 185 kişiye 328 bin lira ceza verildi

Samsun'da sokağa çıkma yasağını ihlal eden 185 kişiye 328 bin lira ceza verildi