16 Mayıs 2022 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR, 170 HEKTAR ALANIN YANDIĞI DELTANIN YAPILAŞMAYA AÇILMAYACAĞINI SÖYLEDİ

Mustafa Demir, 170 hektar alanın yandığı deltanın yapılaşmaya açılmayacağını söyledi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile birlikte 170 hektar alanın yandığı Kızılırmak Deltasında inceleme yaptı, "Burası hiçbir şekilde yapılaşmaya açılmayacak" dedi.

19 Eylül 2020 Cumartesi 21:00 GÜNCEL
Samsun'da Kızılırmak Deltasında çıkan yangının ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Burası hiçbir şekilde yapılaşmaya açılmayacak. Böyle bir şey söz konusu değil” dedi.

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde çıkan yangının ardından bölgede oluşan tahribatı Vali Zülkif Dağlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mustafa Güler ile birlikte yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, açıklamalarda bulundu. Yangının nasıl olduğu noktasında araştırmanın sürdüğünü ifade eden Başkan Demir, “Burası koruma altında olan bir yer. Takip ettiğimiz bir alan. Bir gün öncede yangın olmuştu o söndürülmüştü. Ama bir gün sonra bir yangın daha oldu. Rüzgarın da etkisiyle bu kadar alan yanmış oldu. Burası hiçbir şekilde, asla yapılaşmaya açılamaz. Kesinlikle. Bunu aslında açıklama yapanlar bilmeden yapıyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. Burası makilik bir alan. Önümüzdeki bir yıl sonra baharda gelip görürüz, burası kendini toparlayacak. Yangın esnasında hayvanlar çok büyük ölçüde kaçtı. Maalesef bazıları telef oldu. Bu çok üzücü bir durum. Bundan sonra çok daha fazla hepimizin denetimi altında olacaktır. Kimse endişe etmesin, merak etmesin. Buranın statüsüne halel gelmez. Biz yaptığımız her işlem ile burayı geliştiriyoruz, geliştirmeye de devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bafra ilçesinde AVM binasında asılı duran yıpranmış bayrak yenisi ile değiştirildi

Bafra ilçesinde AVM binasında asılı duran yıpranmış bayrak yenisi ile değiştirildi