16 Mayıs 2022 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR AÇIKLADI! SAMSUN'DA PARKTEK VE ANLIK RADARLAR KALKACAK

Mustafa Demir açıkladı! Samsun'da Parktek ve Anlık Radarlar kalkacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, sözleşmesi bu yıl sonunda bitecek olan PARKTEK'i kaldıracaklarını açıkladı, Samsun'da artık anlık radar uygulamasının da olmayacağını müjdeledi.

08 Eylül 2021 Çarşamba 09:39 GÜNCEL

Samsun'da araç sürücülerinin yakındığı PARKTEK ve Anlık Radar uygulaması ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den iki ayrı müjdeli haber geldi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir, PARKTEK ve anlık radar uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Samsun'da artık anlık radar olmayacak. Hız koridorları oluşturacağız. 50 yazan yeri 77'e, 70 yazan yeri 82'ye çıkardık" diyen Mustafa Demir, PARKTEK'in de yıl sonunda sözleşmesinin sona erdiğini belirterek, "PARKTEK'i de kaldıracağız" açıklaması yaptı.

Hemşehri derneklerinin başkanları ile gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Mustafa Demir, bu görüşmede Samsun’a yapılan yatırımları anlatarak PARKTEK, Anlık Radar ve Akıllı Şehir Sistemi ile ilgili bilgiler verdi.

SAMSUN'DA ANLIK RADAR KALKACAK
Hemşeri Derneklerinin başkanları ile yaptığı toplantıda özellikle trafik projelerinde üzerinde durdukları en önemli noktanın can güvenliği olduğunun altını çizen Başkan Mustafa Demir, dikkatli ve bilimsel bir proje hazırlandığını, bu konsepte Türkiye'de uygulanacak ilk proje olduğunu ifade etti. Ayrıca yapılan sistemle anlık radarların kaldırılacağını da söyleyen Başkan Demir, "Samsun'da artık anlık radar olmayacak. Hız koridorları oluşturacağız. 50 yazan yeri 77'e, 70 yazan yeri 82'ye çıkardık" diye konuştu.

PARKTEK'LERİ KALDIRACAĞIZ
Sistemin üniversite kavşağından başlayıp Belediye Evleri sapağına kadar geleceğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şunları dile getirdi.
"Merkezdeki 100. Yıl Bulvarı da bu sisteme dahil. Bazı kavşakları büyütüyoruz. Çoğu yerde küçük göbekleri kaldırıyoruz. Bu sistemi tüm belediye hizmetlerine ve halk kullanım alanlarına yaygınlaştıracağız. Toplu taşımayı Akıllı Şehir Sistemi'ne dahil edeceğiz. Parktek'in sözleşmesi bu yıl sonunda bitiyor. Parktek'leri kaldıracağız. Çevreci, ekonomik ve sessiz çalışan elektrikli otobüsleri de Türkiye'de ilk kez Samsun'da biz hayata geçiriyoruz. Hedefimiz Samsun'daki tüm toplu ulaşımı elektrikli otobüs sistemine çevirmek. Türkiye'ye ve dünyaya örnek olacak bir proje"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

serkan

09 Eylül 2021 Perşembe 14:57

Eski bafra garajının olduğu yere, ilce minübüs durağını yapan zihniyet .Samsunun trafiğini nasıl rahatlatacak merak ediyorum

samsun

09 Eylül 2021 Perşembe 14:55

Türkcesi ,Sabit radar kurulacak..Sen şu memleket için faydalı ne yaptın Mustafaaa

Mehmet Kaya

09 Eylül 2021 Perşembe 11:07

Artık bu trafik çilesinden bıktık, samsun, istanbul trafiğini geçtik böyle giderse millet çıldıracak biran önce trafik sorunu çözülsün artık ve gereği yapılsın sözde kalmamalı icraat görmek istiyoruz.Saygılarımla

Meçhur Şarkıcı

08 Eylül 2021 Çarşamba 10:30

sen bence artık gitde samsun az nefes alsın herşeye zam suya zam mezarlıklara zam personele verilen zammı geri çek nereye kadar ne yaptın samsuna geldiğin günden beri.. Basın medya grupları sokakta bir röpörtaj yapsın bakalım büyükşehir belediye başkanından memnunmusunuz diye Cumhur başkanının aracılığa ile oturduğunuz koltukta samsun halkının kanını emiyorsunuz. bence yeter artık ben hayatımda ilk defa 240 tl su faturası ödedim insaf yahu hamam mı işletiyoruz.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen Meral Akşener Çarşamba'da gövde gösterisi yaptı

Samsun'a gelen Meral Akşener Çarşamba'da gövde gösterisi yaptı