10 Ağustos 2022 Çarşamba

MUSTAFA DEMİR AK PARTİ KAVAK İLÇE KONGRESİNDE KONUŞTU

Mustafa Demir AK Parti Kavak İlçe Kongresinde konuştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Kavak 7.Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada “Kavak’ta 5 yılda yapmayı planladığımız tüm yolları 2.5 senede tamamlayacağız” dedi.

13 Eylül 2020 Pazar 20:21 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti’nin Asarcık ve Kavak  7. Olağan İlçe kongrelerine katıldı. AK Parti Kavak Kongresinde yaptığı konuşmada Mustafa Demir, ilçeye yapılan yatırımlardan söz etti. 

AK Parti’nin kurucu il başkanı olarak Kavak’ta yaptığı ilk kongreyi hatırlatan Başkan Demir, “Kavak’ta bizim ilk ilçe mitingimiz bugünkü gibi gözümün önünde. Her zaman aklıma geliyor. O mitingde şu cümleyi kurduğumu hatırlıyorum; ‘Ey Kavaklı hemşehrilerimiz bugün buranın bir fotoğraf çekin, inşallah AK Parti tek başına iktidara geliyor. Bu Kavak gidecek bambaşka bir Kavak gelecek. Şimdi o Kavak gitti, bambaşka bir Kavak geldi mi? 2003-2020, 17 senede Kavak’ın her alanı değişti. Hiçbir sokağı o günkü sokağı değil” dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun’a yakın. Samsun’un merkezinde ilçenin 3-4 katı Kavaklı var. Ama insanların köyüne, ilçesine gidip gelecek isteği olmuyordu. Bugün ne oldu. Yollarıyla, altyapısıyla bambaşka bir Kavak var ve herkes rahat bir şekilde köyüne, ilçesine gidebiliyor. O gün bir şey daha söylemiştik; ‘Öyle bir gün gelecek ki Kavak’tan Samsun’a bir ışık hüzmesi hızında gidip geleceksiniz.’ Şimdi gidip geliyor muyuz. Türkiye’de kent merkezine 50 kilometre uzakta duble yolu ışıklandırılmış tek şehir Samsun, Kavak. Bugün Kavakta sanayi olmaz diyenler OSB alanı doldu, şimdi ikincisini yapacağız” ifadelerini kullandı. Başkan Demir, devam eden ve yapılacak yatırımlardan da söz ederek şunları söyledi:
“Mahallelerimizin kırsal altyapısını bitireceğiz. Türkiye’de kırsal altyapıyı bitiren ilk şehir olacağız. Kavak’ta bu sene toplam planlanan yol 75 kilometre. Biz şuana kadar 67.3 kilometresini tamamladık. Kavak’ın tüm yollarını 5 sene planlamıştık 2.5 senede tamamlayacağız. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

serkan

15 Eylül 2020 Salı 09:21

ışık hızıyla gidip geliyoruz ,:) yanlız ışınlanacak ne benzin nede benzin alacak para Var...Biz toplu halde dolmuşta ışınlanıyoruz

Mehmet güven

14 Eylül 2020 Pazartesi 10:05

Övündüğü şeye bak ya yolda ışık varmış pes vallahi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Altay-Yılport Samsunspor maçı golsüz sona erdi

Altay-Yılport Samsunspor maçı golsüz sona erdi