23 Mayıs 2022 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR SAMSUN KENT HABER'E SAMSUN İÇİN YAPACAĞI PROJELERİ ANLATTI

Mustafa Demir Samsun Kent Haber'e Samsun için yapacağı projeleri anlattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsun halkına kapısının açık olduğunu ve kahve içmeye beklediğini söylemişti: Biz de kendisini ziyaret edip hem kahvesini içtik hem de Samsun için söz verdiği projelerin son durumu ile ilgili bilgiler aldık.

13 Aralık 2019 Cuma 20:17 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk ile bir araya geldi, hayata geçireceği projeleri anlattı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında Mustafa Demir'i ziyaret ederek kahvesini içtik, yaptığımız sohbette hayata geçirmeyi planladığı projeleri konuştuk.

İLÇELER İÇİN OTOGAR YAPILACAK
31 Mart seçimlerinde özellikle Samsun'un ilçelerini yakından ilgilendiren ve kangrene dönüşen ilçe minibüslerinin şehir içinde yolcu bırakamama sorunu ile ilgili Mustafa Demir, İlçe Minibüsleri için Otogar sözü vermişti. Kendisine bu projenin ne durumda olduğunu sorduk. Mustafa Demir, ilçe minibüsleri için otogar projesini hayata geçireceklerini ve bu sorunu kökten çözeceklerini söyledi. 

OTOPARK PROJELERİ İÇİN YERLER HAZIR
Samsun şehir içi trafiğinde yaşanan otopark sorununu çözme vaadi ile ilgili sorumuzuda yanıtlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, bu konuda da şehir içerisinde otopark sorununu çözüme kavuşturacak projeler geliştirdiklerini belirterek, katlı otopark dahil olmak üzere, şehrin belirli noktalarında otopark olacak alanları belirlediklerini belirtti. Seçim sürecinde hatırlanacağı üzere Mustafa Demir, Anakent İş merkezini yıkacaklarını ve bu noktaya üstü sosyal alan altının ise otopark olacağı bir projeyi hayata geçireceklerini söylemişti. Bu proje ile ilgili de hazırlıkların sürdüğünü gerçekleştirdiğimiz ziyarette anlatan Mustafa Demir, ayrıca İlkadım Belediyesine ait eski hizmet binasının olduğu yere de otopark yapacaklarını bu konuda ki görüşmelerin sürdüğüne dikkati çekti.

SAMSUN FUARI HAYATA GEÇİRİLECEK
Mustafa Demir'in seçim sürecinde Samsun için verdiği bir diğer önemli vaad ve proje ise hatırlanacağı üzere Samsun Fuarıydı. Bu projeyi de kendisine sorduk. Geçmiş yıllarda Samsun Fuarı, kent ticareti ve cazibesi ile ilgili önemli bir merkezdi. Ancak Samsun Fuarı yine geçmiş yıllarda kapatılarak, Samsun'un tarihinde  anılarda kalan bir yer olmuştu. İşte Mustafa Demir anılarda kalan bu fuarı yeniden canlandırarak şehre kazandırma vaadinde bulunmuştu. Mustafa Demir, söz verdiği Samsun Fuarı için çalışmaların sürdüğünü belirtirken bu konuda noktada vererek Atatürk Kültür Merkezinin yıkılacağını ve bu bölgeye kadar uzanacak olan Samsun Fuarı projesini burada hayata geçireceklerini belirtti. Demir, ayrıca Samsun Ticaret Borsasını da bulunduğu alandan daha uygun bir yere taşıyacaklarını  ifade etti.İSTİHDAM VE YENİ YATIRIMLAR
Samsun'da istihdam sorunu ve Samsun'a yatırım gelmesi ile ilgili geçmiş yıllarda tersane için ayrılan Tekkeköy ilçesinde ki arazinin sanayi bölgesi olması ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ve bu bölgenin sanayi bölgesine çevrilerek yeni yatırımlara açılmasını sağlayacaklarını kaydeden Mustafa Demir, söz konusu bölgenin ayrıca bir bölümünün de yine tersane alanı olarak kalacağını burada bulunan Atilla Makina firmasının işini genişleteceğini ifade etti.

KİMSEYE KIRGIN VE KIZGIN DEĞİLİM SAMSUNLULARI SEVİYORUM
Yaptığımız sohbette zaman zaman sosyal medya ve basın yayın organlarında kendisine yönelik sergilenen olumsuz eleştiri ve tavırlara nasıl baktığını da sorduğumuz Mustafa Demir, bu konuda da kimseye bir kırgınlığının olmadığını, kendisini söylenenlere göre tanıyan insanların kendisini yakından tanımaya başlaması ile özür dilediklerini de söyledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak yapılan eleştirilere karşı kızgınlık yada kırgınlığının söz konusu olamayacağının altını çizen Mustafa Demir, Samsun halkını ve Samsun'u çok sevdiğini tek gayesinin bu şehre hizmet etmek olduğunu bunun içinde kendisine pozitif destek verilmesini istedi.ÇİFTLİK CADDESİNİN TRAFİĞE AÇILMASI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'e yaptığımız ziyarette Çiftlik caddesinin trafiğe açılması ile ilgili meseleyi konuştuk. Mustafa Demir bu konuda da Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'e şuan trafiğe kapalı olan Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılması yönünde esnafların isteklerinin olduğunu, bununla ilgili olarak referandum yapılmasını gündeme getirdiklerini kaydederek, Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılması ile buranın Çiftlik AVM olma sürecinde alt yapıya yapılan yatırımların heba olacağı ile ilgili iddialara da, "Burada hiç bir yatırım heba olmayacak. Çiftlik caddesini ortadan açacağız. Trafiğe açıldığında burada sağlı sollu araçların park etmeleri için alanlar olacak. Burada yeniden ticareti canlandırmayı düşünüyoruz" dedi.

SAMSUNSPOR ANITI YAPILACAK
Son olarak Mustafa Demir'e Millet Bahçesinde yapılacak Samsunspor Anıtını da sorduk. Bu konuda da Samsunspor Anıtı'nın yapılmayacağı yönünde bazı söylentiler çıkarılırken Mustafa Demir "Hayır böyle bir şey yok. Millet Bahçesinde yapılacak Samsunspor Anıtının projeleri hazır. En güzel anıtı burada yapacağız" diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'e Samsun Kent Haber'i misafir ettiği ve projelerle ilgili verdiği bilgiler için teşekkür ederiz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de İlkadım ve Atakum'a atanmak istenen o isimlere tepki var

Samsun AK Parti'de İlkadım ve Atakum'a atanmak istenen o isimlere tepki var