15 Ağustos 2022 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR, SAMSUN-TEKKEKÖY İLÇESİNDE AKBAŞLAR MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE BULUŞTU

Mustafa Demir, Samsun-Tekkeköy ilçesinde Akbaşlar mahallesi sakinleri ile buluştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tekkeköy ilçesi Akbaşlar mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi, "Belediye Başkanlığını, siyasi bir makam olarak değil; halka şefkatle ve adaletle hizmet sunulması gereken bir makam olarak görüyoruz” dedi.

09 Eylül 2021 Perşembe 11:57 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tekkeköy ilçesinde Akbaşlar mahallesi sakinleri ile buluşarak, burada vatandaşlara belediye hizmetleri ve çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.


Samsun'un Tekkeköy ilçesi Akbaşlar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehrimizin geçmişten gelen tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak, hem yaşam kalitemizi artırmak hem de daha yaşanılabilir bir Samsun'u sizlerle birlikte inşa etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Mahalle buluşmaları ile sorunları birinci ağızdan dinleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, dün akşam da Tekkeköy ilçesi Akbaşlar Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Muhtar Ali Domdomoğlu'nun daveti üzerine vatandaşlarla buluşan Başkan Demir’e Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ve belediye bürokratları da eşlik etti.Mahalle halkının sorunlarını dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Allah’ın rızası ve halka hizmet için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. "Belediye Başkanlığını, siyasi bir makam olarak değil; halka şefkatle ve adaletle hizmet sunulması gereken bir makam olarak görüyoruz” diyen Başkan Demir, “Sizin hak ve hukukunuzu, şehrimizin de geçmişten gelen tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak hem yaşam kalitenizi artırmak hem de daha yaşanılabilir bir Samsun'u sizlerle birlikte inşa etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Göreve geldiğimden bugüne kadar bir gün bile tatil yapmadım. İhtiyaç da duymuyorum. Ben sizlere hizmet ederken dinleniyorum" dedi.

Yapılan ve yapılacak hizmetlerden söz eden Başkan Mustafa Demir, “Şu anda Karışlar Mahallesi'nde beton santrali kurduk. Betonu kendimiz üreteceğiz. Onun dışında Selahattin Ereren İçme Suyu Arıtma Tesisinde sıfırdan yeni bir arıtma sistemi yapacağız. Günlük 300 bin metreküp kapasite ile çalışacak. Şu andaki mevcut arıtmayı onu kullanırken terk edeceğiz. O arıtma tesisini de günlük 300 bin metreküp ile rehabilite edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de kent merkezinde yedekli arıtma sistemine sahip ilk il olacaklarını vurgulayan Başkan Demir, “Bunu neden yapıyoruz. Dünyanın bin bir türlü hali var. Şu anda bizim arıtma sisteminde bizim irademiz dışında teknik anlamda bir sıkıntı yaşasak, Samsun’a su veremeyiz. Böylece bunun da tedbirini alıyoruz. Son derece teknolojik bir sistem" diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bulunan Anakent İş Merkezi ne zaman yıkılacak, açıklandı!

Samsun'da bulunan Anakent İş Merkezi ne zaman yıkılacak, açıklandı!