07 Ağustos 2022 Pazar

MUSTAFA DEMİR SESSİZ SEDASIZ SAMSUN İÇİN PLANLADIĞI PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYOR

Mustafa Demir sessiz sedasız Samsun için planladığı projeleri hayata geçiriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Saathane Meydan projesinin yakında hizmete gireceğini, Büyük Cami ile Taşhan arasındaki yerleri de yıkıp bu bölgeyi tarihi konsepte uygun hale getireceklerini açıklayarak, yapılacak otopark projeleri ile ilgili bilgiler verdi.

31 Ekim 2020 Cumartesi 18:31 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, 31 Mart seçimlerinden bu yana pek gündeme gelmese de planladığı projeleri sessiz sedasız hayata geçiriyor.


İlkadım ilçesinde bulunan Saathane Meydan projesinin yakın zamanda hizmete gireceğini açıklayan Mustafa Demir, bu bölgede ayrıca Büyük Cami ile Taşhan arasında kalan yerleri de yıkacaklarını ve bu alanı tarihi konseptine uygun hale getireceklerini söyledi. 

Samsun'un otopark sorununun çözmek için projelendirilen Subaşı Meydanına yapılacak mekanik otoparkın ihalesini de yaptıklarını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ayrıca Çarşamba ve Havza ilçelerine de otopark yapacaklarına dikkati çekti.SAATHANE YAKINDA HİZMETE GİRECEK
"Pandemi sürecine rağmen dur durak bilmiyoruz. Şehrimizi, ilçelerimizi ve mahallerimizi yeniden ihya ediyoruz. Kentsel dönüşümle Samsun’u Türkiye’nin tüm şehirlerine örnek olacak yeni konseptle inşa ediyoruz" diyen Mustafa Demir Saathane Meydanı dönüşümü ile ilgili açıklamasında "Saathane Meydanı’nı düzenlemeye devam ediyoruz. Yakında hizmete girecek. Yıkımına karar verdiğimiz yerlerle ilgili açılan davalar ise yeni bitti. Büyük Cami ile Taşhan arasındaki yerleri yıkacağız. Orayı tarihi konseptine uygun çarşıya dönüştüreceğiz. Biz şehrimizde yapılması gereken yatırımları öncelik ve aciliyet sırasına aldık, onları teker teker yapıyoruz. Gece gündüz çalışarak şehrimizi kalkındırmaya devam ediyoruz. Samsun çok güzel bir şekilde istikbale yürüyor" ifadelerini kullandı.OTOPARK VE ANAKENT İŞ MERKEZİ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ayrıca şehrin en önemli sorunlarından biri olan otopark konusunda da yatırımlar yaptıklarını kaydetti.

Samsun'da otopark sorununun çözüleceğini belirten Başkan Demir, bu konuda da şunları dile getirdi.
"Subaşı Meydan Düzenleme ve Yeraltı Mekanik Otopark Projesi ihale edildi. 2021 yılı sonuna kadar bitecek şekilde hazırlıkları tamamlandı. Tamamen otomatik yazılımlarla yönetilecek bir otoparkı Çarşamba ilçesine de kazandırmış olacağız. İlçenin batı yakasındaki mekanik otopark projemiz de önümüzdeki yıl hayata geçmiş olacak. Aynı şekilde bir de Havza'da otopark yapacağız. Anakent iş merkezimizin kamulaştırma sürecinde sona doğru geliyoruz. 2021 yılında ihalesini yapacağız. 2022 yılında da oradaki otoparkı gerçekleştireceğiz"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Ali balbal

25 Kasım 2020 Çarşamba 22:21

Sayin baskan anladik cok calisiyorsunuz. Ama once Samsun merkezin otopark sorununu.,once Samsunun sehir trafik sorununu cozun daha sonra olcelere sira gelir.

samsun

25 Kasım 2020 Çarşamba 08:46

Saathane meydanında hala temizlenmesi (yıkılması ) gereken saçma sapan binalar var.Ben tamamının yıkıldığını istimlak edildiğini düşünmüyorumSorum şu : Neden dokunulmuyor.?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Suat Kılıç Nebiyan Dağında Ihlamur fidanlarını toprağa dikti

Suat Kılıç Nebiyan Dağında Ihlamur fidanlarını toprağa dikti