15 Ağustos 2022 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR'İN STK VE MUHTARLAR BULUŞMASININ EV SAHİPLİĞİNİ İSHAK TAŞÇI YAPTI

Mustafa Demir'in STK ve muhtarlar buluşmasının ev sahipliğini İshak Taşçı yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in STK ve muhtarlar buluşmasının ev sahipliğini Atakum Belediyesi eski başkan İshak Taşçı yaparken Mustafa Demir ise Samsun'da otopark, kentsel dönüşüm, 153 Çözüm Merkezi projeleri ile ilgili bilgiler verdi.

15 Ağustos 2020 Cumartesi 17:30 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelirken toplantının ev sahipliğini Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı'nın yapması dikkati çekti.


Mustafa Demir, STK temsilcileri ve muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantıda, Samsun'da yapacakları ve hayata geçirecekleri projelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.  Bu toplantıda Samsun'da kentsel dönüşüm başta olmak üzere yeni otopark projeleri ile ilgili bilgiler veren Mustafa Demir, 2021 yılının projelerin hayata geçeceği yıl olacağını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve esnaflar ile bir araya geldiği toplantıda projeleri anlattı. 

Projelerle ilgili artık ihale sürecine girildiğini, Samsun'da  büyük bir değişim yaşanacağını, otopark sorununun merkezde tamamen çözüleceğini, bu yıl projelerin bir kısmının ihaleye çıkılması ile birlikte 2021 yılının  proje yılı olacağını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, çok önem verdikleri 153 Çözüm Merkezi projesinin tamamlandığına dikkati çekerek bu proje ile ilgili de bilgiler verdi.OTOPARK SORUNU BİTECEK
Otopark problemini çözerek mevcut kapasiteyi maksimum verimli kullanacak şekilde projelendirdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Otopark problemini Samsun merkezde yüzde 100 çözmeyi planlıyoruz. Projemizi test edeceğiz. Yenidoğan Mahallesi’nden İlyasköy’e varana kadar Samsun merkezde otopark problemini çözeceğiz. Nerede ne yapacağımızı planladık. Ama önce 4’ ünü yaparak görmek istiyoruz. Çarşamba, Ladik, Havza, Bafra, Vezirköprü’de de aynı sistem otopark projelerini bitirdik” dedi.KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI
Canik’teki kentsel dönüşüm projesine de değinen Başkan Demir, “Canik’te Belediyeevleri kısmında dönüşüme tabi tutulacak alanda vizyoner bir şekilde teknik olarak çalıştık. Kesin kalıcı bir şekilde Allah’ın izniyle Samsun’daki kentsel dönüşüme şu anda başladık” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Canik Yeni Mahalle’de 700  konut inşaatı başladı.  Fark edenler var mı? Güzel oldu değil mi? Emlak Konut yapıyor. Bakanlığın yaptığı en kaliteli projelerden bir tanesi Türkiye’de. Şimdi değerli arkadaşlar bunu söylerken 1.5 sene geçti. Bu çalışmalar 4-5 sene de hayata geçmesi zor çalışmalardı. Bunu da bilginize sunuyorum. Arkasından biz Soğuksu’daki projeyi de çalışıyoruz. Dün yine sayın bakanla da konuştuk. Bu sene orada hemen Soğuksu’da yeni bir projeyi hayata geçireceğiz. 2 bin konut. Samsun’un en nezih yerlerinden olacak.  Gazi Osman Paşa’da çalışmalara devam ediyoruz.  Bu sene planları onaylatacağız. Eylül’de Kıranköy ihalesi yapılır. Gülsan Sanayi’yi Toybelen’e taşıyoruz. Oradaki projeyi de ihale ediyoruz. Onu da duyuracağız. Nezih bir kent dokusu olarak göreceksiniz orayı. Şehir hastanesi ihale ediliyor. Bu arada hızlı trenin de istasyonu Canik’te olacak. Kentsel dönüşüm denildiğinde Hastanebaşı, Zeytinlik, o bölgede dönüşüme ne kadar tabi tutulacak yerler varsa oraları tespit edeceğiz. Vatandaşlarımızla görüşeceğiz. Şehircilik bakanlığımızın kentsel dönüşümle ilgili çalışmaları da devam ediyor. Geliştire geliştire şehri rahatlatacağız.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

17 Ağustos 2020 Pazartesi 15:36

56 lardaki okul bölgesi taşınacak ve otopark olacak tı ne oldu hala hareket yok başkan

zafer

17 Ağustos 2020 Pazartesi 05:32

bu zihni şahini satıp arkasından iş çevirip cemil deveciye çalışan ishak taşçı değilmi..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Anakent İş Merkezinin yıkım tarihi belli oldu!

Samsun'da Anakent İş Merkezinin yıkım tarihi belli oldu!