07 Ağustos 2022 Pazar

NECATTİN DEMİRTAŞ'A SEÇİM VAADİ PROJELERİ İLE İLGİLİ ÖNERİLER VAR

Necattin Demirtaş'a seçim vaadi projeleri ile ilgili öneriler var

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın 31 Mart seçim vaadi projeleri tartışma konusu olurken, başkanın özellikle Askıda Yemek vaadini gerçekleştirmesi bekleniyor.

05 Ekim 2020 Pazartesi 16:46 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart seçimleri sonrası Hilal Kart ihalesini seçim finansörüne verdiği iddiaları gündeme gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın bu ihaleyi iptal ederek yerine Gıda Bankası uygulamasına dönmesi öneriliyor.


Necattin Demirtaş, 31 Mart seçimlerinde belediye başkanı olması halinde Harikalar Diyarı, Seyir Kulesi, Uydu Kent, Sokak AVM, Güneş Enerjisi ve Türk Dünyası Kampüsü gibi projeleri hayata geçirme sözü vermişti. 

Maliyeti yüksek ve kısa sürede gerçekleşmesi mümkün görünmeyen bu projelerin yanı sıra Demirtaş'ın seçim ajandasında yer alan Askıda Yemek, Ücretsiz İnternet, Kadın Meclisi, Sıva Sizden Boya Bizden, Doğal Ürünler Halk Pazarı gibi projeler ise kısa sürede hayata geçebilecek ve maliyeti fazla olmayan vaadler arasında yer alıyor.

KISA VADEDE HAYATA GEÇEBİLECEK PROJELER VARKEN
Mali açıdan sıkıntılı bir süreç geçiren İlkadım Belediyesinde, başkan Necattin Demirtaş'ın kısa vadede hayata geçirebileceği Askıda Yemek, Ücretsiz İnternet, Kadın Meclisi, Sıva Sizden Boya Bizden gibi projeler dururken, maliyeti yüksek ve uzun  sürede hayata geçebilecek Türk Dünyası Kampüsü projesine yoğunlaşması şaşkınlık yaratıyor.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın seçim vaadi projeleri arasında yer alan ve kısa sürede hayata geçebilecek hizmetlerden birisi de ücretsiz internet sözüydü. Başkan Demirtaş'ın Harikalar Diyarı ve Seyir Kulesi gibi belediye borç batağındayken yüklü masraflar gerektiren projeler yerine kısa ve orta vadede hayata geçireceği hizmetlere odaklanması ve özellikle ihtiyaç sahibi ve garipler için söz verdiği Askıda Ekmek projesini biran önce hayata geçirmesi bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

05 Ekim 2020 Pazartesi 16:53

Yolalar çukurdan geçilmiyor kaldırımları ot basmış sokakalar çöp içinde yollar çamur yer mi derebahçe:)

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde molozların çevreye atılması tepki çekiyor

Samsun'un Atakum ilçesinde molozların çevreye atılması tepki çekiyor