12 Ağustos 2022 Cuma

OSMANLI UN NEREDE ÜRETİLİYOR? SAHİBİ KİM? UNSAN FABRİKASI HANGİ ŞEHİRDE?

Osmanlı Un nerede üretiliyor? Sahibi kim? Unsan fabrikası hangi şehirde?

Un sektörünün köklü firmalarından olan Osmanlı Un Fabrikası nerede? Osmanlı Un'un sahibi kim? Osmanlı Un-Unsan fabrikası hangi şehirde?

27 Haziran 2022 Pazartesi 08:12 GÜNCEL

Osmanlı Un Fabrikası nerede, sahibi kim? Osmanlı Un-Unsan sektörün marka ismi olarak ön plana çıkıyor. Yeni yatırımlar ve ihracat yaptığı ülkeleri genişleten Osmanlı Un ile ilgili merak edilen soruların cevapları haberimizde.


OSMANLI UN 1976 YILINDAN BERİ ÜRETİM YAPIYOR
Osmanlı Un 1976 yılından bu yana sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Uzak Doğu, Afrika, Orta Doğu, Güney Amerika, İngiltere ve Okyanusya kıtası pazarına ihracat yapan Osmanlı Un, yıllık 675 bin ton, günlük bin 850 ton buğday öğütüyor. Yıllık un üretimi 22 bin 500 ton olan Osmanlı Un, toplam 24 ülkeye ise Türkiye'den un ihracatı gerçekleştiriyor. UNSAN İHRACAT LİSTESİNDE
Osmanlı Un Fabrikası, 2019 yılında İstanbul Sanayi Odasının açıkladığı ikinci büyük sanayi kuruluşu listesinde de 182'inci sırada yer aldı. Osmanlı Un Fabrikası, 2018 yılında açıklanan ikinci 500 sanayi kuruluşu listesinde ise 493'inci sırada bulunuyordu.  Unsan Un San. Tic. A.Ş. olarak faaliyet gösteren Osmanlı Un Fabrikası, Türkiye'de en iyi ihracat yapan ilk bin firma arasında da 2019 yılında 55’inci olarak sektörel sıralamada yer aldı.

OSMANLI UN NEREDE ÜRETİLİYOR
Türkiye'nin önde gelen un fabrikalarından olan Osmanlı Un'un üretim ana merkezi ise Samsun'da bulunuyor. Samsun'dan dünyaya açılan Osmanlı Un Fabrikası'nın sahipleri ise saygın işadamları Mustafa Kazancı ve Hüseyin Kadri Kazancı'dır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 Ankara'da Çarşambalılar Derneği'nin Festivalinde Samsun rüzgarı esti

Ankara'da Çarşambalılar Derneği'nin Festivalinde Samsun rüzgarı esti