10 Ağustos 2022 Çarşamba

RAĞIP GÖKER'İN NECATTİN DEMİRTAŞ'I ANLAMAK YAZISI ÜZERİNE BİR ANALİZ

Rağıp Göker'in Necattin Demirtaş'ı anlamak yazısı üzerine bir analiz

Samsun'da Hedef Halk Gazetesinin deneyimli köşe yazarı ve gazeteci Ragıp Göker, İlkadım Belediyesinde son günlerde yaşanan işçi krizini 'Demirtaş'ı anlamak' başlıklı yazısı ile ele aldı. Rağıp Göker'in Necattin Demirtaş'ı anlamak yazısı üzerine bir analiz

26 Haziran 2020 Cuma 13:00 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi önünde seçimde kendilerine iş sözü verilerek oylarının alındığını ancak seçim sonrası bu sözün yerine getirilmediğini öne süren bir grup vatandaşın eylem yapması olayını Hedef Halk Gazetesi köşe yazarı Ragıp Göker kaleme aldı.


Deneyimli gazeteci ve meslek büyüğümüz (Kendisine buradan selamlarımızı iletiyoruz) Ragıp Göker, İlkadım Belediyesi önünde yaşanan olayla ilgili kaleme aldığı 'Demirtaş'ı anlamak' başlıklı köşe yazısında,  "Geçenlerde İlkadım Belediyesi önünde toplanan bir grup genç, Başkan Necattin Demirtaş’a “Seni biz Başkan yaptık, şimdi bunun diyetini ödemelisin” gibisinden bir mesaj göndermeye çalıştılar. Gençleri suçlayamam asla. Bu nedenle belediye önünde toplanıp “Seçilmene biz yardım ettik, bize iş ver” türünden bir çağrı ile Demirtaş’a mesaj gönderen gençleri suçlayamaz kimse. Ve fakat Kampanyası sırasında sokaklarda afiş asan, slogan atarak seçmen algısının kendisine çevrilmesini sağlayan gençlerin talebini karşılayamayan Necattin Demirtaş da suçlanmamalıdır." dedi.

SÖZ VERİLDİ, EVRAKLARI ALINDI BUGÜN YARIN DENİLDİ
İlkadım Belediyesi önünde iş talebinde bulunan gençler ise açıklamalarında ne demişti! Belediye binası önünde toplanan gençler, kendilerine seçim sürecinde Necattin Demirtaş ve ekibi tarafından iş sözü verildiğini, seçim sonrası ise bu söz ile alakalı olarak kendilerinden defalarca evraklar alındığını, ha bugün ha yarın denilerek kendilerinin oyalandığını, ancak bu sözün bir türlü yerine getirilmediğini belirterek "Kandırıldık" demişti.

BELEDİYENİN KASASI BOŞ DEĞİL
Rağıp ağabey, İlkadım Belediyesinin kasasının boş olduğunu da aynı köşe yazısında yazdı. Geçtiğimiz günlerde yapılan meclis toplantısında İlkadım Belediyesinin vergi gelirleri, kasasında bulunan para miktarı ile birlikte belediyenin artık borçlarını ödeyebilecek duruma geldiği ve iyi durumda olduğu Denetleme Komisyonu raporunun açıklandığı toplantıda AK Parti Meclis üyesi Erol Köroğlu tarafından açıklanmıştı. Yani bu açıklamaya göre, İlkadım Belediyesinin kasası boş değil!

SÖZ VERİLMEDİ İSE NEDEN BUGÜN YARIN DENİLDİ
Ragıp Göker, köşe yazısında "Necattin Demirtaş suçlanmamalıdır"  derken ve fakat elbette ki suçlanmamalıdır ama, seçimde iş sözleri verilerek oyları alınan, sonra köprü geçilince unutulan garibanlar da, çaresizler de hiç suçlanmamalıdır. Konuyla ilgili Necattin Demirtaş, söz vermediğini söylese de, seçim sürecinde 'iş sözlerinin verildiği' ile ilgili bilgiler kulaktan kulağa yayılmıştı. Hem iş sözü verilmemişse, seçim sonrası belediye önünde eylem yapan gençlerin evrakları defalarca neden alındı neden bugün yarın sözleri verildi. Şahit olmadık sayın Necattin Demirtaş'ın bu sözü vermediğini varsaysak bile, seçim sürecinde yanında bulunan ekibinden biri ve birilerinin bolca iş, aş bekleyen gençlere 'Seçimi alalım hepinizi belediyede işe alacağız' sözü verdiği aşikar.

KİMSEYİ SUÇLAMAMAK GEREK! KANDIRILDIK
Bu durumda ne Necattin Demirtaş'a ne de umutları sömürülen gençlere elbette ki kızmamak ya da onları suçlamamak gerek. Gençler akıllarını iş, aş için kiraya vermiş, koltuk belasına da birileri bu gençlerin umutlarını istismar etmiş. Giriş, gelişme ve sonuç olarak o garibanların da dediği gibi 'KANDIRILDIK' 

Bunun için de elbette ki hiç kimseyi suçlamamak gerek! Böyle gelmiş böyle gider..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunda güvenlikçilerin Korona Virüs olduğu kamu kurumunda vaka sayısı 6'ya yükseldi

Samsunda güvenlikçilerin Korona Virüs olduğu kamu kurumunda vaka sayısı 6'ya yükseldi