16 Mayıs 2022 Pazartesi

SALIPAZARI İLÇESİNDE SEL! BELEDİYE BAŞKANI AKGÜL AÇIKLADI! CAN KAYBI YOK

Salıpazarı ilçesinde sel! Belediye Başkanı Akgül açıkladı! Can kaybı yok

Samsun'un Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, sağanak yağmur sonrası ilçede yaşanan sel ile ilgili yaptığı açıklamada "Çok şükür can kaybımız yok" dedi.

22 Ağustos 2020 Cumartesi 14:31 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı İlçesinde sabaha karşı başlayan şiddetli yağış, su taşkınlarına, heyelan ve göçüklere neden olurken belediye başkanı Halil Akgül, sel felaketi ile ilgili açıklama yaptı.


Salıpazarı İlçesinin özellikle yüksek kesimlerinde heyelana neden olan sağanak yağış, yolları kapattı, ekili arazilere ve fındık bahçelerine zarar verdi.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yaşanan sel felaketi ile ilgili yaptığı açıklamada ise can kaybının olmadığını belirterek  "İlçemizde sabaha karşı etkili olan şiddetli sağanak yağış nedeni ile su taşkınları oluşmuş, ekili araziler ve iş yerlerinde maddi hasar meydana gelmiştir. Çok şükür can kaybımız yok. Yaralar en kısa sürede sarılacaktır. Ekiplerimiz sahada kapalı bulunan yollara anında müdahale ederek açmışlardır. Bazı bölgelerimizde heyelan ve göçmeler oluşsa da can kaybımızın olmaması en büyük tesellimizdir. Geçen yıl aynı tarihte meydana gelen sel felaketinde maalesef iki vatandaşımızı kaybetmiştik. Şunu buradan bir kez daha haykırmak istiyorum. Salıpazarı ve Terme ilçelerimizin kurtuluşu Salıpazarı Barajıdır. Yapımına başlanan İçme ve sulama barajının en kısa sürede bitirilmesi gerekmektedir. Tüm Salıpazarı ilçemize bir kez daha geçmiş olsun diyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Romanya televizyonu açıkladı! Denis Alibec Samsunspor'da!

Romanya televizyonu açıkladı! Denis Alibec Samsunspor'da!