16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMDEF KORONA NEDENİYLE İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN GIDA ERZAKI DAĞITIYOR

SAMDEF Korona nedeniyle ihtiyaç sahipleri için gıda erzakı dağıtıyor

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları(SAMDEF) Korona Virüs tedbirleri nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahipleri için gıda erzakı dağıtıyor.

19 Nisan 2020 Pazar 15:33 GÜNCEL

Merkezi İstanbul'da bulunan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları(SAMDEF), Korona Virüs nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahipleri için seferber oldu.


İstanbul'da yaşayan Samsunlu ihtiyaç sahipleri için harekete geçen SAMDEF, ilk etapta 500 yardım kolisi dağıttı. Paylaşmanın Tam Vakti sloganı ile harekete geçerek Korona Virüs tedbirleri sebebi ile mağdur olan ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı öncesi gıda arzak kolileri dağıttıklarını açıklayan SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, hayırsever işadamlarına da çağrı yaparak, yardım kampanyasına destek vermeye çağırdı."Komşusu açken, tok yatan bizden değildir" ruhuyla haraket ettiklerini ve ihtiyaç sahiplerinin gülen yüzü olmaya çalıştıklarını kaydeden SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlere neden olan küresel Korona Virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında mağdur olan ihtiyaç sahiplerine elimizi uzatıyoruz. Tez zamanda inşallah bu virüs salgınından kurtuluruz. Hastanelerimizde bu virüs nedeniyle tedavi gören tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dilerken, salgın ile fedakarca mücadele eden sağlık çalışanlarımızında Allah yardımcıları olsun diyoruz. Bu zor süreçte alınan tedbirler nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahiplerimize SAMDEF olarak destek olmak, onların yanlarında olduğumuzu göstermek için yardım kampanyası başlattık. Bu kampanya kapsamında Ramazan erzak paketlerine maddi ve manevi destek veren tüm yardımsever insanlarımıza teşekkür ediyoruz. İstanbul'da federasyonumuza bağlı derneklerimize ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için 500 erzak kolisi teslim ettik. Elimizden geldiğince bu desteklerimizi yapılacak destek ve yardımlarla sürdüreceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nazım Kaplan

19 Nisan 2020 Pazar 19:22

Allah razı olsun başkanım

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a kurulacak Turşu Fabrikasına bakanlık 1.9 milyon destek verecek

Samsun'a kurulacak Turşu Fabrikasına bakanlık 1.9 milyon destek verecek