29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMPA OTOMOTİV ATA ÇOCUK ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE İLHAM VERDİ

SAMPA Otomotiv Ata Çocuk Anaokulu öğrencilerine ilham verdi

Samsun’un otomotiv sektöründe lider fabrikalarından SAMPA, fabrikayı ziyaret eden Ata Çocuk Anaokulu öğrencilerine ilham verdi.

23 Aralık 2021 Perşembe 14:56 GÜNCEL

Samsun'da Ata Çocuk Anaokulunun minik öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte SAMPA Otomotiv'e ait fabrikayı ziyaret etti. SAMPA Otomotiv görevlileri minik ziyaretçilerine hem fabrikayı tanıttı hem de gelecek için onlara ilham verdi.


Samsun'da Atakum Belediyesi Ata Çocuk kreşi öğrencileri, meslek tanıtımları kapsamında Samsun’un otomotiv sektöründe lider fabrikalarından SAMPA’yı ziyaret etti. Geleceğin mühendisleri merak ettiklerini SAMPA mühendislerine sordu.Atakum Belediyesi tarafından uzman eğitimciler eşliğinde kentteki çocuklara dünya standartlarında eğitim verme ilkesiyle yola çıkan Ata Çocuk Anaokulu’nun Mevlana ve Atakent şubesi öğrencileri SAMPA Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi ziyaret etti. Meslekleri Öğreniyoruz etkinliği kapsamında düzenlenen ziyarette geleceğin mühendisleri otomobilden tıra birçok aracın yedek parça üretimini yerinde görme imkanı buldu. 

HEM EĞLENDİLER, HEM ÖĞRENDİLER
Araçlara yedek parça üretim aşamalarını eğlenceli bir şekilde anlatan mühendisler ardından  minik öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Etkinlik hakkında bilgi veren Ata Çocuk Anaokulu öğretmenleri, "Öğrencilerimize meslekleri tanıtarak bu konuda farkındalık oluşturmayı istiyoruz. İleride bilinçli seçimler yapmaları açısından şimdiden bilgi sahibi olmaları önemli. Bugünkü etkinliğimiz de bu çalışmanın bir parçası. Öğrencilerimiz SAMPA’da hem eğlendiler hem de öğrendiler. Bizimle yakından ilgilenen SAMPA yetkililerine teşekkür ederiz" diye konuştu.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP MYK üyesi Hüseyin Edis açıkladı! Bu badireyi atlatacağız

MHP MYK üyesi Hüseyin Edis açıkladı! Bu badireyi atlatacağız