15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN 19 MAYIS'TA MERA ALANINA ÇÖP DÖKEN BELEDİYE GERİ ADIM ATTI

Samsun 19 Mayıs'ta mera alanına çöp döken belediye geri adım attı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde mera alanına çöp döken belediye olay ortaya çıkınca önce 'çöpleri kaldırdık' dedi, sonra çöplerin toprak altına gömüldüğü ortaya çıkınca geri adım attı.

29 Temmuz 2021 Perşembe 16:29 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde mera alanına atılan çöplerin peşini bırakmayan gazeteci İbrahim Akkuş, belediyeye geri adım attırdı.


19 Mayıs ilçesinde belediyenin mera alanına attığı çöpleri drone ile görüntüleyen gazeteci İbrahim Akkuş, ormanlık alana belediye araçları ile atılan çöpleri gündeme getirdi. Belediyenin mera alanına çöp boşaltması yaygın ve yerel haber siteleri ile ulusal televizyon kanallarına da haber oldu.

Olay sonrası 19 Mayıs Belediyesi, mera alanına atılan çöplerin ayrıştırılarak bölgeden alındığını açıkladı, ancak konuyu fikri takip yapan gazeteci Akkuş, çöplerin bu kez de toprak altına gömüldüğünü ortaya çıkarttı. Çöplerin mera alanından alınmadığı toprak altına gömüldüğüne dair görüntülerin de yayınlanması sonrası belediye geri adım atarak bölgeyi tamamen temizleyerek çöplerin gömüldüğü alanı kireçlemek zorunda kaldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şok iddia! İsmet Şener PCR testi yapılırken hayatını kaybetti

Samsun'da şok iddia! İsmet Şener PCR testi yapılırken hayatını kaybetti