10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DEMİR: MÜTHİŞ BİR SİNERJİ YAKALADIK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir: Müthiş bir sinerji yakaladık

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti İl Kadın Kolları kongresinde "Elektrikli otobüsleri devreye alıyoruz. Ulaşım, otopark sorunlarına neşter vuruyoruz. Müthiş bir sinerji yakaladık" dedi.

13 Ocak 2021 Çarşamba 22:33 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, müthiş bir sinerji yakaladıklarını söyledi, Samsun'a Şehircilik Bakanlığı tarafından 2 milyar lira yatırım yapıldığını, belediye olarak ise Samsun'un ulaşım ve otopark gibi sorunlarına neşter vuracaklarını söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kadın Kolları Kongresi’nde yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Samsun milletvekillerimiz, genel başkan yardımcımız, il başkanımız, kadın ve gençlik kollarımız ve belediye başkanlarımızın birliği ile müthiş bir sinerji yakaladık. Bu birlik ve beraberlik şehrimize hizmetler noktasında güzel yansımalara sebep oluyor. Cumhurbaşkanımızın Samsun'a karşı olan ilgisini biliyorsunuz. Hizmet noktasında şehrimize isteyip de alamadığımız hiçbir şey yok” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun 6.Olağan İl Kadın Kolları Kongresi’ne katıldı. Sanat Merkezi’nde düzenlenen kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilatları ve partililerin de yer aldığı kongreye mevcut başkan Rabia Bay Keser, tek liste girdi. Kongrede bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Dünya insanlığı için büyük sorumlulukları olan bir milletin evlatlarıyız ve bu ülkenin Samsun şehriyiz. Samsun, Karadeniz'in merkezi. Türkiye'nin göz bebeği. İnandığımız yolda durmadan, yorulmadan, dinlenmeden tüm teşkilatlarımızla birlikte hareket ediyoruz.  Her birimiz bu şehre ve bu millete hizmet etmek için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Bizim tek gayemiz bu necip millete, bu cefakar, fedakar, mert, cesur insanlara hizmet etmek. Dünya üzerindeki tüm mazlumların umudu, zalimlerin korkusu olmak için durmak yok yola devam diyorum” ifadelerini kullandı.“Bu yolda yürüyen her birimiz Cumhurbaşkanımızın önderliğinde mütevazilikle bu millete hizmet için canla başla koşuyor” diyen Başkan Mustafa Demir, “Allah her birinizden razı olsun. Bu kongreler birliğimizi, beraberliğimizi, gücümüzü daha da artırsın. Bu yol kutlu bir davanın yolu. Samsun milletvekillerimiz, genel başkan yardımcımız, il başkanımız, kadın ve gençlik kollarımız ve belediye başkanlarımızın birliği ile müthiş bir sinerji yakaladık. Bu birlik ve beraberlik şehrimize hizmetler noktasında güzel yansımalara sebep oluyor. Cumhurbaşkanımızın Samsun'a karşı olan ilgisini biliyorsunuz. Hizmet noktasında şehrimize isteyip de alamadığımız hiçbir şey yok” diyerek şunları söyledi:

“Şehircilik Bakanlığımız tarafından Samsun'a yapılan yatırım miktarı şu anda 2 milyar lira. Kentsel Dönüşümün startı verildi ve tüm hızla devam ediyor. Ulaşım problemi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Geçmişte ulaşım adına Samsun'a büyük hizmetler veren Yusuf Ziya Yılmaz Başkanıma teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun.  Şimdi biz sizden bayrağı aldık, sizin yine desteklerinizle daha da yukarılara taşıyacağız. Ulaşım, otopark gibi tüm problemlere neşter vuruyoruz. Kırsalımız için seçim sırasında bir vaatte bulunduk. 946 mahallenin 5 yılda tüm altyapı sorununu çözeceğiz dedik ve biz bunu 3.5 yılda bitirme noktasındayız. 2023 seçimlerinde söz verdiğimiz ne varsa bitirmiş olacağız. Türkiye'de ilk kez kırsal altyapıyı bitiren bir belediye olarak milletimizin karşısına çıkacağız. Seçimde ne söz verdiysek bir bir gerçekleştiriyoruz. 2 yıl daha dolmadan 3 yıllık hedefi yakaladık. Türkiye'de de ilk kez elektrikli otobüsleri devreye alıyoruz. Yaptığımız tüm projeler 1 milyon 350 bin insanımızın hayatına dokunacak. Kanaviçe dokur gibi tüm teşkilatlarımızla birlikte Samsun'u hep birlikte dokuyacağız. Böyle bir hedefimiz var. Heyecanımız ilk günkü gibi. Birlikte yürüdüğümüz bu kutlu davada Allah hepimizin yolunu bereketli kılsın. Bu kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

vatandaş

14 Ocak 2021 Perşembe 08:28

Ninniler devam ediyor, halk yine uyumaz inşaallah, bir yandan samulaş zarar ediyor diye sayıştay raporları, samulaşta grev haberleri, öte yanda hafta başı 33 otobüs alındı, bugün 10 elektrikli otobüs alındı haberi.Yalanlar çoğalıyor.

Serdar

14 Ocak 2021 Perşembe 06:59

4.Atakum bir Erzurum gibi yüksek muhafazakar bir yer değil.Sahi şeride eğlenceyi seviyor.Plajlara ser şezlongları,konserler,festivaller, bando takımları eşliğinde yürüyüşler vs...Ama muhafazakar kesim de var.Onlara da Atatürk bulvarı üzerinde her mahallede mevlit programları ulusal medya da ünlü profesörler ile sokak programları,iftarlar vs...Çok mu zor Bu yazdıklarım Allah aşkına bütçe'nin kaçta kaçını oluşturuyor.

Serdar

14 Ocak 2021 Perşembe 06:44

Ben Atakum da ikamet ediyorum.Bakın günün birinde bir insan evladı çıkar şu projeleri yaparsa Atakum'u silme alır ve Büyülşehir seçimlerine de sirayet eder .1.Dışarıdan şık görünen ama trafiği felç eden TRAMVAYIN yer altına alınması.2,Atakum'da hiç olmayan Kapalı spor salonu.( Mazeret olarak Dağıstanlı spor salonu gösteriliyor.Hangi aile ilkadım dahil 15 yaşında ki çocuğunu o kadar trafiği geçip tek başına oraya gönderir.Sınra da bizim çocuklar spora çok geç başlıyor oluyor.

Serdar

14 Ocak 2021 Perşembe 06:37

Bakanlığın yardım ettiği 2 milyarın 20 de biriyle dışarıdan şık görünen ama trafiği felç eden TRAMVAY yer altına alınır.Günün birinde bunu yapan zaten ATAKUM'u silme alacak.Zaten Samsun da muhalefete bence bir kere şans çıksın,ilk yapacağı iş bu olur bence.İktidara bütün Atakum seslendi.Ama hep duymazdan gelindi.Sonra herkes tüh tüh çekiyor.İkincisi Tekkeköy de STAD,TÜYAP FUAR ALANI,KAPALI SPOR ALANI bir Valilik binası eksik orada..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da daire başkanı ile birlikte tutuklanan müteahhit cezaevinden tahliye edildi

Samsun'da daire başkanı ile birlikte tutuklanan müteahhit cezaevinden tahliye edildi