10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR: SAMSUNLULARI MUTLU EDECEĞİZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Samsunluları mutlu edeceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunluları mutlu edeceklerini açıklayarak, E-Belediye Bilgi Sistemi Proje Tanıtımı toplantısında toplantısında E-Belediye Bilgi Sistemi teknolojisinin önemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

22 Ekim 2019 Salı 00:14 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, E- Belediye Bilgi Sistemi ile kentin bilgi teknolojilerini en verimli ve en etkili kullanan şehir olacağını söyleyerek, "İşimizi kolaylaştıracak" dedi


İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda yürütülen E-Belediye Bilgi Sistemi Proje Tanıtımı açılış programına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun, bilgi teknolojilerini en verimli ve en etkili kullanan şehir olacağız" dedi.

VATANDAŞ ODAKLI YEREL YÖNETİM
Canik Kültür Merkezi’nde yapılan programın açılış konuşmasını yapan İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu, yönetim modüllerinin belediyelerin kullanımına entegre edilmesi sürecinde planlanan E-Belediye Bilgi Sistemi ve personelin eğitimi konularında bilgiler verdi. Hacıbektaşoğlu, "E-Belediye, belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasını, bilgi teknolojileri alanında ihtiyaçlarının karşılanmasını, geliştirilecek olan belediyecilik yazılımları ile vatandaş odaklı bir yerel yönetim yapısının oluşturulması için bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkin şekilde kullanılmasını sağlayan bir projedir" dedi. Hacıbektaşoğlu, sisteme Samsun’un Antalya’dan sonra müracaat eden 2'nci il olduğunu ve sürecin başarıyla devam ettiğini, yıl sonuna kadar bütün modüllerin kullanılabileceğini kaydetti. 'BİLGİ TEKNOLOJİSİ ARTIK HER ALANDA'
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise konuşmasında, Samsun'un bilgi teknolojilerini en verimli ve en etkili kullanan şehir olacağını söyleyerek, "Bilgi teknolojileri artık hayatımızın her alanına girdi. Özellikle yerel yönetimlerin hizmet çeşitliliği ve hizmet taleplerinin farklı olmasından dolayı verimlilik, etkinlik ve hızlılık açısından bu sistemlerin kullanım zorunluluğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla bilgi teknolojileri artık Samsun’da olmazsa olmazımızdır. Karadeniz’in merkezi Samsun’da yapacağımız her hizmetimizle ilçe ve çevre illerdeki yerel yönetimlerin işleyişine katkı sağlamak gibi sorumluluğumuz da var" dedi.

BELEDİYELER İLE ORTAK ÇALIŞMA GRUBU
Bilgi teknolojileri sistemleriyle ilgili çalışmaları Bakanlığı döneminde başlattığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Çok sayıda çalışma yapmıştık. Bizden sonra görüyorum ki İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dışında da hemen hemen her alanda çalışmalarını yapmış ve bunları devralmaya başlamış. Şuan elektronik bilgi teknolojileri sistem çalışmaları, Samsun’da başarıyla devam ediyor. Bu noktada bilgi işlem personelinden isteğimiz bu toplantıyı çok iyi değerlendirmeleri, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile ilçe belediyelerimiz arasında ortak bir çalışma grubu oluşturup Bakanlığımızın devreye aldığı uygulamaları hizmete geçirmeleri ve bunu etkin şekilde kullanımını sağlamalarıdır. Benzer toplantıyı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da talep edeceğiz. Sistemi nasıl kuracağımızı, yazılımların ne aşamada olduğunu, kurulumun ne aşamada ve hangi alanlarda kullanabileceğimizi görelim" diye konuştu.'SAMSUNLULARI MUTLU EDECEĞİZ'
E-Belediye Bilgi Sistemi Teknolojisi'nin önemine de değinen Başkan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İçişleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sistemlerini kullanıma açtığımızda hangi alanlarda eksiğimiz var veya yok, kurumlar açısından ortaya çıkacak. Büyükşehir Belediyesi olarak diğer belediyelerle entegrasyon konusunda çok hızlı mesafe kat etmek zorundayız. Bunun üzerine ilave ihtiyaçlar da ortaya çıkacak. Mesela akıllı kent uygulamaları, trafik, afet yönetimi, aydınlatma gibi konularda interaktif vatandaş taleplerinde büyük kolaylık sağlayacak. İçme suyu ve atık suda işlerimizi kolaylaştıracak. Türkiye’de bu sistemi işletecek bir personel eğitimi de gerekecek. Samsun’daki kadrolarımız bu işi daha hızlı halledecek kalitede. Bilgi teknolojilerini en verimli şekilde kullanmalı ve halkımızı mutlu etmeliyiz. Şimdiden bu konuda herkese başarılar diliyorum."

Açılış programına ayrıca Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ondokuzmayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ile kamu kurumları ile belediyelerin bilgi işlem birim yetkili ve personeli katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Belediyeci

22 Ekim 2019 Salı 09:38

Bizi çok mutlu etti suya zam, ulaşıma zam Atakum'da 2 akşamdır sular kesiliyor sürekli. Başkan sürekli hizmet üretiyor bize ama biz göremiyoruz. 700 km yollar vs. İnsanlar çok uyarıldılar böyle olacağı belliydi ama maalesef siyaset bu.

cevdet

22 Ekim 2019 Salı 08:35

Başkan ilkadım ilkokullarında 1 .sınıflar 40 kişi böyle mi mutlu olacağız malazgirt ilkokulu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra ilçesinde şehit uzman onbaşı Mutlu Can Meşeci'nin cenazesi toprağa verildi

Samsun'un Bafra ilçesinde şehit uzman onbaşı Mutlu Can Meşeci'nin cenazesi toprağa verildi