07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI DEMR'DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI AÇIKLAMASI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demr'den 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99'uncu yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, "Samsun’dan yakılan bağımsızlık ruhunun meşalesi, vatan topraklarının her karışına yayılarak 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır" dedi.

30 Ağustos 2021 Pazartesi 12:48 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99'uncu yıl dönümü sebebi ile bir mesaj yayımladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, yaptığı 30 Ağustos açıklamasında şunları dile getirdi.
"Vatan topraklarımızın bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecanla idrak ediyoruz.
Aziz milletimiz tarih sahnesine çıktığı ilk günden bu yana adını her zaman kahramanlıkla duyurmuş, 30 Ağustos 1922’de de göstermiş olduğu fedakârlık, kararlılık, vatan ve millet sevgisi ile eşi benzeri olmayan bir destanın hikâyesini yazmıştır. Samsun’dan yakılan bağımsızlık ruhunun meşalesi, vatan topraklarının her karışına yayılarak 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır. Milletimiz, ülkemizi parçalamak isteyen mihraklara karşı tüm zorluklara, imkânsızlıklara karşı direnerek şu an üzerinde nefes aldığımız topraklardan düşmanın ayak izleri silmiş ve Anadolu topraklarını bizlere ebedi yurt olarak kazandırmıştır. Bizler de aynı ruh, aynı cesaret ve aynı fedakârlıkla birliğimizi korumak zorundayız. Yakın zamanda yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimi Cumhuriyet tarihinde kanlı bir iz bırakmıştır. Girişimde bulunanlar bu milletin göğsünde var olan bağımsızlık ateşinin dün, bugün ve gelecekte de süreceğini bilmiyordu. Geçmişte düşman karşısında göğüslerini siper eden yiğitler 15 Temmuzda da tankların ve uçakların önünde aynı direnişi gösterdi. Ülkemizin geleceğini sağlam temeller üzerinde yapılandırarak hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlar atmaya devam edeceğiz. Çünkü bu vatan, bu millet, bu gelenek bizim. Medeniyet tasavvurumuz, güçlü toplumumuz ve askeri birliklerimizle al bayrağımızı göklerde dalgalandıracağız. Bu duygu ve düşüncelerimle Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz‘un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve hayatını kaybeden gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması

Çiğdem Karaaslan'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması