16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ GECE GÜNDÜZ KAR MÜCADELESİ YAPTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece gündüz kar mücadelesi yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesinin karla mücadele eden ekipleri, kent merkezi ve Samsun'a bağlı ilçelerde kar mücadelesi verirken, Samsun'da kar nedeniyle kapalı olan yol olmadığı bildirildi.

10 Şubat 2020 Pazartesi 00:22 GÜNCEL

Samsun'da yoğun kar yağışının etkili olduğu ilçelerde Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler gece ve gündüz olmak üzere teyakkuza geçerek, yol açma çalışmaları yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yürütülen karla mücadele çalışmaları kapsamında başta hastane yolları olmak üzere Atatürk Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, Alpaslan Bulvarı, Cağaloğlu Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı, Barış Bulvarı, Hasköy Bulvarı gibi ana arterlerin yanında birçok cadde ve sokakta tuzlama, küreme ve buz çözücü solüsyon uygulaması gerçekleştirildi. Şehir merkezinde 5 kar bıçaklı kamyon, 5 greyder, 6 solüsyon tankeri, 6 tuzlama aracı ve 55 personel ile sürdürülen çalışmalarda vatandaşların yaşaması muhtemel aksaklıkların önüne geçilmek için ekipler seferber oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri başta şehir merkezi olmak üzere yoğun kar yağışını yaşandığı ilçede karla mücadele çalışmaları kapsamında gece boyunca çalışmalarını sürdürdü. 

Ekipler başta ana arterler olmak üzere çok sayıda yolda kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi.

ÇALIŞMALAR GEÇ SAATLERE KADAR SÜRDÜ
Samsun Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının başladığı andan itibaren yoğunlaşmaya başladığı saatlerden itibaren iş makinelerini sahaya sürerek kapanan yolların açılması için mücadele etti. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal’ın yakından takip ettiği kar küreme, tuzlama ve solüsyon uygulamaları ile trafik yoğunluğunun fazla olduğu cadde ve sokaklarda geç saatlere kadar çalışmalar sürdürüldü.

KAPALI YOL YOK
Vatandaşların kış mevsiminin olumsuz şartlarından etkilenmemesi adına belediye ekiplerinin 24 saat görev yaptığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Karın, vatandaşlarımız için sorun olmaması adına belediye ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Şu an için şehir merkezi ve mahallelerdeki yollarda herhangi bir sıkıntı yok. Yüksek kesimlerde yer alan mahallelerimizde de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yolda mahsur kalan vatandaşlarımız için ekiplerimiz seferber oldu. Ekiplerimiz, gece boyunca da buzlanmaya karşı çalışmalarını sürdürecek" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Halk

10 Şubat 2020 Pazartesi 13:58

Yahu geçin bu işleri her sene aynı fotoğraflar. Ana caddeler buz pisti gibi atakumu ankara yoluna bağlayan yol buz pisti gibi nerede yapılıyor bu çalışmalar. Millet işine öğlen anca gidebildi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kardan buz pistine dönen yolları belediyeler halen temizleyemedi

Samsun'da kardan buz pistine dönen yolları belediyeler halen temizleyemedi