10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARANTİNADA OLANLARA SICAK YEMEK VERDİĞİNİ AÇIKLADI

Samsun Büyükşehir Belediyesi karantinada olanlara sıcak yemek verdiğini açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Korona Virüs nedeniyle karantinada olan ihtiyaç sahiplerine gıda ve sıcak yemek desteği verdiklerini açıkladı.

06 Aralık 2020 Pazar 19:02 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tehdidi taşıyan ve 14 gün evlerinde karantinaya alınan vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşıladığını açıkladı.


Koronavirüs tehdidi taşıyan vatandaşlar karantinaya alınarak evlerinde 14 gün gözlem altında tutuluyor. Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen yardımlar ile karantinadaki vatandaşların gıda gibi önemli temel ihtiyaçları hazırlanan kolilerle kendilerine ulaştırılıyor.

SICAK YEMEK VE GIDA KOLİSİ 
Ayrıca çalışmalar kapsamında yemek pişirme imkanı bulunmayan yaşlı, kimsesiz, engelli, bakıma muhtaç vatandaşlara günlük iki öğün olacak şekilde evlerine sıcak yemek ulaştırılıyor. Yemekleri evlerine kadar getirilen vatandaşların zahmetsizce yemek yemesi sağlanıyor. Yemek yapabilen karantina altında bulunan ailelere de erzak kolisi veriliyor. Bu doğrultuda karantina sona erene kadar destek devam edecek.

ÇÖZÜM MERKEZİ'Nİ ARAYIP TALEPTE BULUNMAK YETERLİ 
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi'ne gelen gıda yardımı talepleri, telefonla ön görüşme yapılmasının ardından müracaat sırasına göre yerine getiriliyor ve temel gıda malzemelerinden oluşturulan gıda kolisi, ihtiyaç sahibi vatandaşların adreslerine teslim ediliyor

SÜRECİ ELBİRLİĞİYLE AŞACAĞIZ 
“Sosyal belediyecilik anlayışının değeri en çok bu gibi zamanlarda ortaya çıkıyor” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bizler hemşehrilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki yaşadığımız zor günleri paylaşarak atlatacağız. Bugünler dayanışma ve birlik günü. Tedavileri devam eden tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim şifalar versin ve bir an önce bu beladan kurtulmamıza yardımcı olsun inşallah” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Osmankara

24 Mayıs 2021 Pazartesi 21:09

Feçli babam ve anne ile birlikte kalıyorum karantinadayim bu yüzden yardım talep ediyorum mümkünse

Osmankara

24 Mayıs 2021 Pazartesi 19:17

Karantına da yemek yardımı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun SAMULAŞ'a grev ilanı asıldı! Grev ne zaman başlayacak tarih verildi

Samsun SAMULAŞ'a grev ilanı asıldı! Grev ne zaman başlayacak tarih verildi