12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR GÜNEŞ VE RÜZGAR ENERJİ SANTRALLERİ KURACAK

Samsun Büyükşehir güneş ve rüzgar enerji santralleri kuracak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Ladik ilçesine kurulacak güneş ve rüzgar enerji santralleri ile her yıl 150 milyon lira kaynak sağlayacaklarını, enerji maliyetlerini ise sıfırlayacaklarını açıkladı.

14 Ocak 2022 Cuma 23:12 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Güneş Enerji Santrali(GES) ve Rüzgar Enerji Santrali(RES) projeleri için meclisten onay çıktı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, meclis üyelerinin yapımı ile ilgili borçlanma yetkisi için onay verilen Güneş Enerji Santrali ve Rüzgar Enerji Santralleri ile, belediye olarak tüm enerji maliyetlerini sıfırlayacaklarını söyledi. Mustafa Demir, Ladik ilçesinde planlanan GES ve RES projeleri ile belediyenin her yıl 150 milyon lira kaynak sağlayacağını vurguladı.

ENERJİ MALİYETLERİ NEREDEYSE SIFIRLANIYOR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ocak ayının ikinci birleşiminde yaptığı açıklamada "Akıllı şehir uygulamaları olmak üzere tüm alanlarda teknolojiyi kullanmak maliyetlerimizi de ciddi oranda düşürüyor. Coğrafi Bilgi Sistemlerine şu anda geçiyoruz. Tüm ilçe belediyelerimizin de geçmesi konusunda önemli bir gündem maddemiz olacak. Hep birlikte Büyükşehir olarak tüm ilçe belediyelerimizin yanındayız. GES ve RES projeleri ile her yıl belediyeye 150 milyon lira kaynak doğmuş olacak. Tüm enerji maliyetlerimizi neredeyse sıfırlıyoruz" dedi.

KURTULUŞ YOLU’NA EN SAĞLAM BETON DÖKÜLÜYOR
GES ve RES projelerinin yanı sıra belediye olarak yol, sathi kaplama ve benzeri tüm işleri belediyenin imkanları ile yaptıklarını de belirten Mustafa Demir, şunları dile getirdi.
"Sathi kaplama, beton yol gibi tüm yapım işlerini biz kendi ekiplerimizle yapıyoruz. İhale etmiyoruz. Önümüzde şuan 300 kilometrelik C30 kalitesinde demirli beton yol programımız var. Daha önce kırılan Kurtuluş Yolu’ndaki beton yolu kaldırıp yeniden demirli ve C30 kalitesinde sağlam beton yol yapıyoruz. TEKNOFEST dolayısıyla havalimanında çok ciddi imalatlar yapacağız. Yine Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy’de sanayide, İncesu, Çatalçam, Altınkum, Taflan’da üst yapılara gireceğiz. Terme, Çarşamba Kızılot yolunda çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca SASKİ ile ilgili boru alımı yapacağız. Yaklaşık 80-100 milyon civarında. Boruları kendi ekiplerimizle döşeyeceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

18 Ocak 2022 Salı 08:48

ladik toptepe bölünmüş yolunu yaparsınız 150 milyon tasarruf ettiğinize göre:)

Vatan DAŞ

15 Ocak 2022 Cumartesi 14:47

Önce borçları azalt, enkaz devretme, günahı var,. Tabi günahın ne olduğunu bilmediğin için yazdıklarım boş...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP Meclis üyesi Hasan İpek Osman Gökçek'e ayar verdi

Samsun'da CHP Meclis üyesi Hasan İpek Osman Gökçek'e ayar verdi