12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR SAMSUNSPOR ANITI'NIN İHALE İLANINI YAYIMLADI

Samsun Büyükşehir Samsunspor Anıtı'nın ihale ilanını yayımladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Millet Bahçesine yapılacak olan Samsunspor Anıtı'nın ihale ilanını yayımladı.

16 Temmuz 2020 Perşembe 14:17 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Canik ilçesinde bulunan Millet Bahçesine yapılacak Samsunspor Anıtı'nın ihalesi için ilan duyurusu yapıldı.


Daha önce Samsunspor Stadı olarak kullanılan alan yıkılarak Millet Bahçesi haline getirilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafındanda geçtiğimiz aylarda video konferans yolu ile açılışı yapılan Samsun Millet Bahçesinde, Samsunspor Anıtı'nın da yer alacağı duyurulmuştu. Millet Bahçesinin açılış sonrası alanda Samsunspor Anıtının olmaması tartışmalara neden olmuş, Yılport Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım'da anıtı kendilerinin yapacağını söylemişti.

Samsunspor Anıtı tartışmaları üzerine açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ise, anıtın yapılacağını yerinin imar planına işlendiğini belirterek, söz konusu Samsunspor Anıtı üzerinden yapılan tartışmalar için, "Kimsenin endişesi olmasın Samsunspor Anıtını yapacağız" demişti.

Bu tartışmalar sonrası ise Samsun Büyükşehir Belediyesi, Millet Bahçesine yapılacak Samsunspor Anıtı için ihale duyurusunu resmi ilan ile yaptı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cem

17 Temmuz 2020 Cuma 12:34

atakum trafiği felç bırakın heykeli falan bunlar basit işler ne oldu çevre yolu hizmet yokkk

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Akif Çağatay Kılıç, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanlığı görevine seçildi

Akif Çağatay Kılıç, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanlığı görevine seçildi