15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ŞEHİT AİLESİNDEN ALINAN 20 BİN LİRA MEZAR YERİ PARASINI İADE ETTİ

Samsun Büyükşehir şehit ailesinden alınan 20 bin lira mezar yeri parasını iade etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehit ailesinden alınan 20 bin lira parayı geri iade etti.

14 Aralık 2020 Pazartesi 13:53 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehit İlhan Hamlı'nın annesinden alınan iki kişilik mezar yeri ücreti olan 20 bin lira parayı geri iade etti.


Samsun'da şehit İlhan Hamlı'nın annesi Bedriye Hamlı'dan iki kişilik mezar yeri ücreti olarak 20 bin lira para alınması olayının gündeme gelmesi sonrası Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün alınan o parayı aileye geri iade etti. şehit İlhan Hamlı'nın naaşının bulunduğu  Samsun Asri Mezarlıkta iki mezar yeri satın alan şehit annesi Bedriye Hamlı'ya geçtiğimiz yıl 15 bin lira masraf çıkartılırken, bu para bu yıl 20 bin lira olarak aileden tahsil edildi. 

Şehit annesi Bedriye Hamlı kendisi ve geçtiğimiz yıl vefat ederek  Asri Mezarlıkta toprağa verilen eşi için satın aldığı iki kişilik mezar yeri için çıkartılan 20 bin liralık ödemede indirim yapılmasını talep etmiş, bu talep ise geri çevrilmişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından konu basının gündemine gelirken, Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün şehit ailesinden alınan 20 bin lira parayı ailenin hesabına geri iade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir şehit ailesinin mezar yeri makbuzunu 2019'da iptal ettik dedi ama

Mustafa Demir şehit ailesinin mezar yeri makbuzunu 2019'da iptal ettik dedi ama