12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR'DE BÜYÜK İSRAF İDDİASI! ALINAN ÇADIR VE MOBİLYALAR İKİ YILDIR KULLANILMADI

Samsun Büyükşehir'de Büyük İsraf iddiası! Alınan çadır ve mobilyalar iki yıldır kullanılmadı

Samsun Büyükşehir Belediyesine tanıtım işlerinde kullanılması amacıyla 250 bin liraya alınan iki çadır ve mobilyaların iki yıldır bir depoda bekletildiği gündeme geldi.

13 Ocak 2022 Perşembe 18:55 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesine aldırılan iki çadır ve mobilyaların 2 yıldır hiç kullanılmadığı iddiası Samsun Gazetesinde 'Büyük İsraf' başlığı ile manşet haber olarak yayımlandı.


Haberde, Samsun Büyükşehir Belediyesine tanıtım işlerinde kullanılması amacıyla aldırılan iki çadır ve mobilyaların depoda bekletilerek adeta çürümeye terk edildiği gündeme geldi. Samsun Gazetesinden Dilber Bahadır'ın manşet haberine göre, Büyükşehir Belediyesi iki yıl önce tanıtım işlerinde kullanılmak üzere iki çadır ve bazı mobilyalar aldı. Alınan bu mobilyalar ise Samsun Büyükşehir Belediyesinin Derebahçe Makine İkmal Tesislerinde bulunan bir depoya konuldu. İki çadır ve mobilyaların ise tam iki yıldır hiç kullanılmadığı belirtildi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesine tanıtım işlerinde kullanılması için aldırılan iki çadır ve mobilyalar için belediyenin kasasından yüz binlerce lira harcandığı öne sürüldü. Alındığı günden bu yana iki yıldır kullanılmayan çadır ve mobilyalara edinilen bilgiye göre 250 bin lira civarında bir ödeme yapıldığı iddia edildi. 

HABERİN ANALİZİ!
Gazetenin 'Büyük İsraf' başlığı ile verdiği haberi analiz edecek olursak, iki yıldır kullanılmayan çadır ve mobilyaların alınması için aracı olan ve fatura kesenlere bu durum, büyük rant olarak yansımış. Bu işin arkasında kimlerin olduğunu ise belki sezenler olacaktır. Ve büyükşehir belediyesi her zaman olduğu gibi, alınan çadır ve mobilyaların iki yıldır kullanılmadığına yönelik bu iddiaya da, açıklama yapmayarak sessiz kalacaktır.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

serdar

13 Ocak 2022 Perşembe 17:50

Acil haricinde bütün yatırımlar bir an evvel durdurulmalı.Devaö eden yerlerde durdurulmalı.Artık çimento,demir vs...İşleri acilen durdurulmalı.Ne varsa kuruşuna kadar vatandaşa dağıtılmalı. Düşünsenize su faturası indirimli,Tramvay,otobüs ücretsiz olsa kim yıkabilir bunları yapan Başkanı.Halkın cebine direk temas eden projeler üretilmesi.Yoksa hangi partiden olursa olsun halk bye bye yapar.En cahili bile akılla dı artık

Vatandaş

13 Ocak 2022 Perşembe 16:26

Kalemkayanın 6 nolu otobüsünü geri ver

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, iktidarın yoksul sayısı ile övündüğünü açıkladı

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, iktidarın yoksul sayısı ile övündüğünü açıkladı