16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİRDE DAİRE BAŞKANININ GÖZALTINA ALINMASINDA RÜŞVET İDDİASI VAR

Samsun Büyükşehirde daire başkanının gözaltına alınmasında rüşvet iddiası var

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmet Daire Başkanının, mali polisler tarafından gözaltına alınma nedeninin 'Rüşvet' iddiası olduğu gündeme geldi.

22 Aralık 2020 Salı 17:16 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K'nın yapılan teknik takip neticesinde mali polisler tarafından rüşvet iddialarına ilişkin sorgulanmak üzere gözaltına alındığı öğrenildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K'nın gözaltına alındığını ilk kez Samsun Kent Haber yayınladığı haber ile duyururken, gözaltı nedeni ile ilgili de haber merkesimize dikkat çekici bilgiler ulaştı.

Hatırlanacağı üzere, gözaltına alınan Daire Başkanı bir süre önce eşini aldattığı ve yasak aşk yaşadığı iddiaları ile gündeme gelmişti. Bu olayın ardından Samsun Büyükşehir Belediyesinde bu kez de 200 bin lira para karşılığı daire başkanlığı iddiasının ileri sürülmesi şaşkınlık yaratmıştı. Miraç Morçöl isimli vatandaş Bizim Samsun sayfasında yaptığı canlı yayında kendisinden bir bürokratın daire başkanı yapılabilmesi için 200 bin lira para istendiğini ve bunun ses kayıtlarının olduğunu söylemişti. Samsun Kent Haber bu şok iddiayı da Miraç Morçöl'ün açıklamalarına bağlı kalarak haberleştirerek gündeme getirmişti. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ise 200 bin lira karşılığı daire başkanlığı iddiası üzerine harekete geçerek konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.

Dün itibari ile bu suç duyurusunun hemen ardından Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K'nın gözaltına alınması şok etkisi yarattı. Gözaltının daire başkanlığı için 200 bin lira istendiği iddiası ile ilgisinin olmadığı, iş ve işlemler karşılığı para istendiği bu konu ilgili yapılan teknik takip sonucu bu durumun tespit edildiği ve B.K'nın gözaltına alındığı gündeme geldi. Mali Hizmetler Daire Başkanının gözaltına alındığı doğrulanırken, resmi olmayan ve teyide muhtaç söz konusu iddialara ilişkin ise herhangi bir açıklama yapılmadı. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Hakan

23 Aralık 2020 Çarşamba 11:47

Kayyum atmasınlar daha neler çıkar nelerİyi bir temizlik şart bilmediğimiz neler var daha kim bilir büyük şehir bir rant yeridir

cevdet

23 Aralık 2020 Çarşamba 11:31

Şu belediye binasının görüntüsü ne kadar kötü bu bina yıkılmalı ve yeni bina otogarın olduğu böl****e samsun a yakışır bir bina olmalı başkanlık makamı da müze olmalı o alan açılmalı

Mert

22 Aralık 2020 Salı 18:45

Yine neyin peşindesin kent haber AKP li belediyeyi teknik takiple kim dinleye bilir çılgın kent haber çıldırdı yine

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gözaltına alınan daire başkanı Bahattin Karakaş tutuklandı

Samsun'da gözaltına alınan daire başkanı Bahattin Karakaş tutuklandı