12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN CHP İL BAŞKANI TÜRKEL'E DEVGERİŞ MAHALLE MUHTARINDAN YALANLAMA GELDİ

Samsun CHP İl Başkanı Türkel'e Devgeriş mahalle muhtarından yalanlama geldi

Samsun'da CHP İl Başkanı Fatih Türkel'in Devgeriş mahallesinde yaptığı "AK Partililer yıllardır buraya uğramamış. Belediye yolunuzu yapmam demiş" açıklamasına mahallesi muhtarı Necip Ölmez'den yalanlama geldi.

01 Ağustos 2022 Pazartesi 09:42 GÜNCEL

Samsun''da geçtiğimiz Cuma günü Canik ilçesi Devgeriş mahallesine giden CHP İl Başkanı Fatih Türkel burada yaptığı açıklamada mahalle yollarının yapılmadığını ve AK Partililerin bu mahalleye yıllardır uğramadığını açıkladı. Bu açıklama yapılırken o gün İl Başkanı Türkel'in yanında duran mahalle muhtarı Necip Ölmez ise günler sonra videolu yalanlama açıklaması yaptı.


Canik ilçesi Devgeriş mahallesi muhtarı videolu açıklamasında, CHP İl Başkanı Fatih Türkel'in 29 Temmuz tarihinde mahalleye yaptığı ziyaret sırasında sanki orada değilmiş gibi "Geçtiğimiz Cuma günü buraya CHP'nin İl Başkanı, İlçe Başkanı, encümen üyeleri gelmiş" sözlerine yer vermesi şaşkınlık yarattı. Türkel'in mahallede yaptığı açıklama sırasında orada bulunan ve CHP İl Başkanını karşılayan isimler arasında yer alan mahalle muhtarı Ölmez'in yalanlama açıklaması şaşkınlık yarattı.

Devgeriş mahallesi muhtarı Ölmez, açıklamasında CHP İl Başkanı Fatih Türkel'in ahırların yıkılması ile ilgili açıklamasına da yanıt verdi. Muhtar Ölmez, Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı için "Başkanımız on numara insan. Başkanımız ile bir yola girdik. İmar yollarının çalışmasını devam ettiriyoruz. Bizim ahırlarla, atık sularla ilgili sorunumuz Petrol Ofisi ile ilgili. Başkanımıza gittik, halkın geçimi bundan dedik. Kaldırtmak istiyorlar dedik. Başkan bizden yana arka çıktı. Başkanımız kimsenin ekmeği ile oynadığı yok burada. Hasköy-Devgeriş arası yolumuz yapıldı. Bu yıl imar yolları için 14 kilometre yolumuz açıldı. Alt yapı içinde çalışmalar başlayacak. Bizim Mevlüt sokağımızın tadilata ihtiyacı var. Bu yolu belediye başkanımız üniversiteye bağlayacağını söyledi. Kardan dolayı elektrik sorunu yaşandı. Direkler kardan dolayı yıkıldı. Belediye başkanımızdan Allah razı olsun, makinaları buraya döktü. Hem elektriğimizi yaptırdı, hem yollarımızı açtırdı. İbrahim Sandıkçı geldikten sonra başkanımızın olduğunu gördük. Halkla iç içe. Yakın ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Sık sık geliyorlar, gelip vatandaşın sorunlarını dinliyorlar" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Canikli

02 Ağustos 2022 Salı 09:12

Belediye başkanı 2 yıl daha görevde, muhtar ne diyecek, "başkan on numara adam" demeyip, CHP'lilerle beraber mi olacak!

Uğur

01 Ağustos 2022 Pazartesi 07:21

Kulağını çekmişler dir arkadaşın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Yalı mahallesi sakinlerinin arazi sorununu dinledi

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Yalı mahallesi sakinlerinin arazi sorununu dinledi