29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN CUMHURİYET MEYDANI KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI İLAN EDİLDİ

Samsun Cumhuriyet Meydanı Kentsel Dönüşüm alanı ilan edildi

Samsun Cumhuriyet Meydanı Cumhurbaşkanı kararı ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı ilan edildi. Samsun Cumhuriyet Meydanında Kentsel Dönüşüm nerelerde yapılacak.

22 Nisan 2021 Perşembe 02:57 GÜNCEL

Samsun Cumhuriyet Meydanı ile birlikte İlkadım ilçesi Kale mahallesi sınırları içerisinde yer alan bazı alanların, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı ilan edilmesine ilişkin karar Resmi Gazetede yayımlandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Samsun Cumhuriyet Meydanı için alınan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı kararı, Resmi Gazete'de "Samsun ili, İlkadım ilçesi Kale mahallesi (Cumhuriyet Meydanı) sınırları içerisinde yer alan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73'üncü maddesi gereğince karar verilmiştir" denildi.Aynı kararın ekinde ise, "Samsun ili İlkadım ilçesi Kale mahallesi (Cumhuriyet Meydanı) sınırları içerisinde yer alan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan,  samsunkenthaber kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir. Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz." ifadeleri yer aldı.

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Samsun Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde uygulanacak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinin uygulanacağı sınır krokisi de belli oldu. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr  


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Boşver55

26 Nisan 2021 Pazartesi 08:34

Neden mevcut olanı korumayı tercih etmiyoruz. Avrupa’nın en görkemli şehirleri yüzyıllardır aynı mimarisini koruyor. Sadece bakım yaparak yoluna devam ediyor. Biz neden sürekli yıkıp yeniden inşa ediyoruz anlayamıyorum. İsterdim ki köklü tarihi ve mimarisi olan ülkemizde bunu yansıtan eserlerimiz her tarafta olsun. Ama bakımlı olsun. Terkedilmiş metruk şekilde onlarca yapımız vardır eminim.

Vatandaş

22 Nisan 2021 Perşembe 10:37

Ohhhhh ne güzel oluyor mıstafa demire oy verenlere, hele içlerinde meydan mağdurları çıkarsa katmerli ohhhh olsun.Cumhurbaşkanının haberi bile yoktur kesin...

YİLDİRİM

03 Mart 2022 Perşembe 12:27

mejbur yıkılmak zorunda binalar eskimiş ARTI 50 YIL ÖNCE HERYER ACIKTI ŞİMDİ MEYDAN HEP KAPANDI YANİ PROJE YANLİŞLIĞI YAPMIŞLAR ANDAN YIKILMASI GEREK A -B YOK YIKILMASI GEREK SAMSUNUN GELECEĞİ İCİN

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TED Samsun Koleji İlkokulunda Satranç Turnuvası sona erdi

TED Samsun Koleji İlkokulunda Satranç Turnuvası sona erdi