16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN CUMHURİYET MEYDANI'NDAKİ TEK GIDA-İŞ SENDİKASININ ESKİ BİNASI YIKILACAK

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki Tek Gıda-İş Sendikasının eski binası yıkılacak

Samsun'da 8 katlı Apaydın İş Merkezi'nin yakımı yapılırken, sırada Anakent İş Merkezi ardından Cumhuriyet Meydanında bulunan Tek Gıda-İş Sendikası'nın eski binasının bulunduğu öğrenildi.

21 Kasım 2021 Pazar 20:09 GÜNCEL

Samsun'da, Büyükşehir Belediyesi Saathane Meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında Apaydın İş Merkezinin yıkımını yaparken, Anakent iş Merkezi ve Tek Gıda İş Sendikasının eski binasının da yıkımının yapılacağı bildirildi.


Anakent iş Merkezi için alınan yıkım kararı sebebi ile bu iş merkezinde bulunan kiracılar binayı tahliye ederken, iş merkezinin yakın bir süreçte yıkım çalışmasının başlayacağı kaydedildi. Yıkım ile ilgili ihalenin gerçekleştirildiği, Anakent İş Merkezi'nin üst katlardan aşağıya doğru yıkımının yapılmasının planlandığı öğrenildi. Yıkım sonrası iş merkezi alanının altına otopark üstüne ise yaşam alanı yapılması planlanıyor.

Öte yandan Anakent İş Merkezi'nin ardından Samsun Cumhuriyet Meydanında bulunan eski Tek Gıda-İş Sendikası binası da (Şuan elektrik elektronik eşya satan bir firma bulunuyor) yıkılacak. Cumhuriyet Meydanında bulunan mavi binanın da yıkımının planlandığı bu konuda çalışmaların sürdüğü bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

23 Kasım 2021 Salı 10:59

büyüksehir belediyesi binası da yıkılmalı yeni bir bina büyükşehir belediyesine samsun a yakışır bir şekilde yapılmalı ankara yoluna veya ilkadım belediye binasının yanına hemen yapılmalı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sadir Durmaz Samsun Terme'de konuştu! Bunlara ülke teslim edilir mi?

Sadir Durmaz Samsun Terme'de konuştu! Bunlara ülke teslim edilir mi?