10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN MİLLİ EĞİTİM FLÜTTEN 14 KİŞİNİN COVİD OLDUĞU İDDİASINA AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Milli Eğitim flütten 14 kişinin Covid olduğu iddiasına açıklama yaptı

Samsun'da bir okulda aynı flütü kullanan 5 öğrencinin ailesinden 14 kişinin Covid-19'a yakalandığı iddiası gündeme geldi, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü açıklama yaptı.

02 Nisan 2021 Cuma 12:37 GÜNCEL

Samsun'da bulunan bir okulda aynı flütü kullanan 5 öğrencinin 14 kişiye KoronaVirüs bulaştırdığı iddiası şoke etkisi yaratırken, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yaparak söz konusu iddiaya yanıt verdi.


KARADENİZ BÖLGESİNDE BİR ŞEHİRDE DEDİ AMA..
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asuman Birinci, bir okulda 5 öğrencinin aynı flütü kullandığını ve bu öğrencilerin aileleri ile birlikte 14 kişiye KoronaVirüs bulaştırdığını açıklayarak "Artışın etkenlerinden birisi de okulların açılması. Çocuklar yayılımda çok önemli bir faktör. Karadeniz Bölgesi’nde bir şehrimizde 5 çocuk, aynı flütü kullanıyor ve ardından da aileleri de olmak üzere toplam 14 kişi koronavirüs oluyor. Bir çocuk masumca ‘ben flütü silmiştim’ diyor ama birçok kişiye virüs bulaşıyor." demişti.

SAMSUN MEM: OLAY SAMSUN'DA GERÇEKLEŞMEDİ
Bu açıklama sonrası Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, 5 öğrencinin kullandıkları aynı flütten ailelerine Covid-19 bulaştırdığı iddiasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.
"Bugün (02.04.2021) ulusal yaygın medyada yer alan  'Samsun'da bir okulda aynı flütü kullanan 5 öğrencinin ailesinden 14 kişinin corona virüs testi pozitif çıktı'  başlıklı haberler ve haberlerin içeriğinde ilimizde bulunan bir okulun okul tabelası görselleri yer almıştır. Konuyla ilgili yapılan araştırma neticesinde haberde belirtilen şekilde bir olayın ilimizde gerçekleşmediği tespit edilmiş olup, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Veli

02 Nisan 2021 Cuma 14:38

Fülüde gerek yok ki; okullarda covid vakaları almış başını gidiyor. Yanlız nasıl bir baskı, algı oluşturulduysa okul yöneticisi, il MEB yöneticileri çıkıp okulların durumu çok kötü, öğretmenler ve öğrencilerde covid vakaları çok arttı demek ve gereğini yapmak bu kadar mı zor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da risk yüksek seviyede! Atakum Belediyesi personeline PCR testi yaptırdı

Samsun'da risk yüksek seviyede! Atakum Belediyesi personeline PCR testi yaptırdı