23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN ÖĞRETMENEVİ LOKANTASINI HALKA AÇTI, ESNAF TEPKİ GÖSTERDİ

Samsun Öğretmenevi lokantasını halka açtı, esnaf tepki gösterdi

Samsun'da Milli Eğitim'e bağlı Öğretmenevi'nin kahvaltı ve yemek çeşitlerini halka açması pandemi nedeniyle zor durumda olan esnafların tepkisini çekti.

19 Ağustos 2020 Çarşamba 12:12 GÜNCEL

Samsun Öğretmenevi'nin lokantasında kahvaltı ve yemek çeşitlerini halka açtığını duyurması, esnafların tepkisine neden oldu.


İlkadım ilçesinde bulunan Öğretmenevi'nin önüne 'Lokantamız Halkımıza Açıktır Kahvaltı ve Yemek Çeşitleri 1.Kat) yazılı bir pankart asıldı. Yemek ve kahvaltıyı düşük fiyatlarla sunan Samsun Öğretmenevi'nin kurumsal kimliğini hiçe sayarak ticarete soyunması şaşırtırken, pandemi süreci nedeniyle zor durumda olan esnaflar ise Öğretmenevi'nin restoran bölümünü halka açmasına tepki gösterdi.

Samsun Öğretmenevi'nde bulunan restoranın özel bir şahısta olup olmadığı bilinmezken, kurumun giriş kısmına asılan pankart nedeniyle, tepkiler oluştu. Samsun Öğretmenevi'nin burada kalan eğitim camiası personellerine indirimli ikramlar verdiğini, bunun yanı sıra lokantasını da halka açtığını duyurmasını eleştiren esnaflar, "Bizim ekmeğimize göz diktiler. Yemek ve kahvaltı ikramlarını piyasanın çok altında düşük fiyatlarla veriyorlar.  Bu nedenle müşterilerimizde kesesine uygun hareket ederek Öğretmenevine gitmeye başladı. Koskoca devlete bağlı bir kurumun şu zor süreçte bizlerin kazancına göz dikmesi gerçekten şaşırtıcı" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Vatan DAŞTAN

20 Ağustos 2020 Perşembe 13:16

otelcileri de savunsana samsunkenthaber

Vatan DAŞTAN

20 Ağustos 2020 Perşembe 11:08

Öğretmenevleri otel hizmeti de veriyor, otelciler için de haber yapsana lokantacı uşağı samsunkenthaber?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Maçlar seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacak! İşte TFF'nin aldığı karar

Maçlar seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacak! İşte TFF'nin aldığı karar