07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN PROTOKOLÜ TEMASLI OLMALARINA RAĞMEN BAKANI YOLCU ETMEYE GİTTİ

Samsun protokolü temaslı olmalarına rağmen Bakanı yolcu etmeye gitti

Samsun'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un gün boyu süren programına katılan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın Covid-19 testi pozitif çıkarken, Kılıç ile temaslı olan protokol üyelerinin hiç bir şey olmamış gibi davranmaları şaşkınlık yarattı.

28 Kasım 2020 Cumartesi 23:42 GÜNCEL

Samsun'a gelen Bakan Murat Kurum'un programına katılan ve Covid-19 testi pozitif çıkan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile gün boyu temaslı olan protokol üyeleri hiç bir şey olmamış gibi bir de, Bakan Murat Kurum'u akşam saatlerinde havaalanından uğurlamaya gitti.


Samsun'da Bakan Murat Kurum'un bugün gün boyu yanında bulunan, açılış ve temel atma törenlerine katılan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı.

Bakan Kurum ile programlara katılan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve diğer belediye başkanları, gün içinde sık sık Covid testi pozitif çıkan Bafra Belediye Başkanı Kılıç ile yan yana geldi.

Bu gelişmenin ardından ise AK Partililer ve protokol üyeleri, akşam saatlerinde Samsun'dan ayrılacak olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u yolcu etmek için Çarşamba Havaalanına gitti. Testi pozitif çıkan Bafra Belediye Başkanı Kılıç ile temaslı olmaları nedeniyle tedbir amaçlı karantina kurallarının uygulanması gereken protokol üyelerinin hiç bir şey olmamış gibi, Samsun'dan ayrılacak olan Bakan Murat Kurum'u yolcu etmeye gitmesi şaşkınlık yarattı.

Öte yandan Bakan Murat Kurum Samsun'dan ayrıldıktan sonra AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ile birlikte Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Alaçam İlçe Kaymakamı Fikret Zaman'ın da Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı açıklandı. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç gibi AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'da Bakan Murat Kurum ve protokol üyeleri ile gün boyu bir aradaydı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a bakan çıkarması Korona kabusuna dönüştü! Pozitif sayısı 6'ya yükseldi

Samsun'a bakan çıkarması Korona kabusuna dönüştü! Pozitif sayısı 6'ya yükseldi