12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN TSO ÖĞRENCİSİ NİSANUR, 41 ÖĞRENCİ İLE BİRLİKTE İSTİKLAL MARŞINI OKUDU

Samsun TSO öğrencisi Nisanur, 41 öğrenci ile birlikte İstiklal Marşını okudu

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Ortaokulu öğrencisi Nisanur Çağşur, 41 farklı ilden 41 öğrenci ile birlikte İstiklal Marşını okudu.

16 Şubat 2021 Salı 23:24 GÜNCEL

İstiklal Marşının kabulünün 100'üncü yılında 41 farklı şehirden 41 öğrenci İstiklal Marşını okurken, etkinliğe Samsun'dan Nisanur Çağşur katıldı.


41 farklı şehirden 41 öğrencinin gerçekleştirdiği İstiklal Marşını okuma etkinliğinde Samsun'u başarı ile temsil eden Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu 7-E öğrencisi Nisanur Çağşur, öğretmenlerinin de takdirini kazandı. 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Meral Alıç rehberliğinde etkinliğe katılarak farklı şehirlerden 41 öğrenci ile birlikte İstiklal Marşını okuyan Nisanur Çağşur, Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı milli marşın 11'inci dizesini seslendirdi. Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Meral Alıç, etkinlikle ilgili verdiği bilgide, "İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılında 41 farklı ilden 41 öğrencimiz İstiklal Marşımızı seslendirdi. Samsun'u temsil etmek üzere Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu 7/E sınıfı öğrencilerinden Nisanur Çağşur'da 11'inci dizeyi seslendirdi. Videonun tamamında emek, özveri,  heyecan, inanç, vatan aşkı, bayrak sevgisi ve marşımızın manevi ruhu hakim.  İstiklal Marşımızın özgürce okunduğu bu toprakları ve bugünleri bizlere kazandıran başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u saygıyla, rahmetle anıyoruz. Daha nice yüzyıllarda bu şafaklarda özgürce okunacak İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılı kutlu olsun. Ve Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz: Kandil yerle bir edilsin

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz: Kandil yerle bir edilsin