15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN VAKA SAYISINDA TÜRKİYE GENELİNDE BİRİNCİ SIRAYA YERLEŞTİ

Samsun vaka sayısında Türkiye genelinde birinci sıraya yerleşti

Samsun açıklanan 27 Şubat-5 Mart 2021 illere göre haftalık vaka sayısında hem Karadeniz bölgesinde hem de Türkiye genelinde birinci sıraya yerleşti.

06 Mart 2021 Cumartesi 17:42 GÜNCEL

Samsun KoronaVirüs risk haritasında vaka sayısı artan iller arasında bu hafta yaşanan artış ile Türkiye genelinde birinci sıraya yerleşen şehir oldu.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat-5 Mart 2021 tarihleri arasında illerin haftalık vaka sayılarını açıkladı. Bakan Fahrettin Koca'nın açıkladığı haftalık vaka sayısı rakamlarına bakıldığında Samsun'un hem Karadeniz bölgesinde hem de Türkiye genelinde birinci sırada yer aldığı görüldü.

İllerin 27 Şubat-5 Mart 2021 tarihleri haftalık KoronaVirüs vaka sayılarını haritalı olarak yayınlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Kontrollü normalleşme için illerimizin 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren risk haritasının güncel hali ektedir. Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme kontrollü gerçekleşmeli." dedi.

Yayımlanan haritaya bakıldığında ise Samsun'un geçen hafta vak sayısı artan Ordu ilini de geride bıraktığı görüldü. Ordu ilinin 27 Şubat-5 Mart 2021 haftalık vaka sayısı geçen hafta 300'lerdeyken son açıklanan rakamlara göre 280,27 olarak gerçekleşti. Karadeniz bölgesinde 27 Şubat-5 Mart 2021 tarihleri arasında vaka sayısı artan iller arasında ise Samsun zirveye 312,15 vaka sayısı ile oturdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cumartesi günü Korona'ya rağmen sokaklar tıklım tıklım doldu

Samsun'da Cumartesi günü Korona'ya rağmen sokaklar tıklım tıklım doldu