07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN VALİSİNİN KATILDIĞI KORONA DENETİMİNDE VATANDAŞA DA İŞ YERLERİNE DE PARA CEZASI VERİLDİ

Samsun Valisinin katıldığı Korona denetiminde vatandaşa da iş yerlerine de para cezası verildi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın katıldığı Korona Virüs denetimde kurallara uymayan vatandaşlara 58 bin 162 TL, iş yerlerini ise iş yeri başına 1.996 TL para cezası kesildi.

08 Ağustos 2020 Cumartesi 03:43 GÜNCEL

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, şehirde Korona Virüs tedbir ve kurallarına uyulup uyulmadığını denetlerken, bu denetimde maske takmayan, sosyal mesafe kuralına uymayanlara toplam 58 bin 162 TL para cezası kesilirken iş yerlerine de para cezaları uygulandı.


Samsun Valisi Zülkif Dağlı, pazar yeri, iş yeri, marketler, toplu taşıma araçları, AVM'ler, lokantalar ve taksilerde Covid-19 kural ve tedbirlerine uyulup uyulmadığını denetlerken, bu denetimler sırasında maske takmayan, sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlara  58 bin 162 TL, iş yerlerine ise işletme başyına 1.996 TL para cezası uygulandığı açıklandı.

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada Vali Zülkif Dağlı'nın da katıldığı ilçe Mülki İdari Amirleri , Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü destekli denetimlerle ilgili şu bilgiler verildi.
"681 Berber/Kuaför/Güzellik Merkezi, 7 AVM, 494 AVM içi işletme, 32 Pazar Yeri/Sosyete Pazarları, 681 Kahvehane/Kırathane, 22 Hamam/Kaplıca/Yüzme Havuzları vb, 1.227 Lokanta/Restoran/Kafe vb, 49 Spor Merkezleri/Tesisleri, 103 Sahil Bantları/ Piknik ve Mesire Yerleri, 52 Konaklama Tesisleri, 153 Çay Bahçeleri, 27 Dernek Lokalleri, 56 Nikâh ve Düğün Yerleri, 128 İnternet Kafe ve Oyun Salonları, 3 Sinema/Tiyatro ve Kültürel Aktivite Yerleri, 613 Cami ve Açık Alanlar, 2 Lunapark ve Tematik Parklar, 416 Ticari Taksi, 94 Taksi Durağı, 1.089 Şehir içi ve Şehirler Arası Toplu Ulaşım aracı denetlenmiştir. Yapılan denetimler esnasında vatandaşlardan sosyal mesafe, maske kullanımı ve temizlik konularına azami dikkat etmeleri istendi. Ayrıca denetimlerde firmalara işlem yapılarak 1.996 TL para cezası, maske takma kuralına ve sosyal mesafe kuralına uymayan şahıslara da toplam 58.162 TL para cezası uygulanmıştır. Halkımızın sağlığı için denetimlerimiz bundan sonra da aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

VATANDAŞ

08 Ağustos 2020 Cumartesi 09:26

vali ne yapsın cezayı kesenlerin suçu yok erdoğan gitsin diye millete zulm yapan akp suçlu iç hesaplaşma var akp de sermaye gurubu erdoğanı artık yük görüyor çünkü zengin oldular ya erdoğan nereden buldunuz derse korkusu var ama erdoğanı çok ararlar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci SAMPA Otomotiv'e seslendi

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci SAMPA Otomotiv'e seslendi