15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'A EDS KAMERALARI MI KURULDU?

Samsun'a EDS kameraları mı kuruldu?

Samsun'da bir süre önce gündeme gelen Elektronik Denetleme Sistemi(EDS) kameralarının şehir içi trafiğinde bazı noktalara kurulduğu gündeme geldi.

09 Aralık 2020 Çarşamba 13:27 GÜNCEL

Samsun'da şehir içi trafiğinin yoğun olduğu bazı noktalara kurulan yeni kameralar dikkati çekti. Kurulan yeni kameraların EDS olduğu iddia edildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi bir süre önce şehir içi trafiğine Elektronik Denetleme Sistemi(EDS) getireceklerini açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından Samsun'da Valilik karşısında bulunan yol üzerine yeni kameralar kurulduğu ve bu kameraların EDS sistemi olduğu iddiaları ortaya atıldı. Araç sürücüleri şehrin bazı noktalarında aynı kameraların bulunduğunu belirtirken, söz konusu kameralarını EDS sistemi olduğu öne sürüldü.

Öte yandan söz konusu kameraların, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi (KGYS) kapsamında kamu düzeni ve güvenliği ile kişilerin can ve mal emniyetinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, trafik güvenliği ve kontrolünün sağlanması amacıyla meydan, karayolları, cadde, sokak ve park gibi kamuya açık alanlarda kurulan elektronik denetleme, plaka tanıma ve görüntüleme sistemi olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

10 Aralık 2020 Perşembe 11:58

eds yapacağına yolları genişlet otopark yap yollardaki çukurlara yama yap ama nerde vatandaşın cebinde olmayan paranın peşindeler bravo daha icraat göremedik başkandan

mehmet şenova

09 Aralık 2020 Çarşamba 14:58

bilmiyorsan, cevabın yoksa ne haber yaparsın da vaktimizi çalarsın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir'de flaş gelişme! Mustafa Demir görevden alındı

Samsun Büyükşehir'de flaş gelişme! Mustafa Demir görevden alındı