07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA AÇILAN YÖRESEL GIDA PAZARINDA TARİHİ GEÇMİŞ GIDALARIN SATILDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Samsun'da açılan Yöresel Gıda Pazarında tarihi geçmiş gıdaların satıldığı ortaya çıktı

Samsun'da açılan Yöresel Gıda Pazarında tarihi geçmiş gıdaların vatandaşlara satıldığı ortaya çıktı. İlkadım Belediyesi zabıtaları Yöresel Gıda Pazarında ele geçirilen tarihi geçmiş gıdalara el koydu.

06 Kasım 2020 Cuma 23:46 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesi Bankalar caddesi üzerinde açılan Yöresel Gıda Pazarına baskın yapan İlkadım Belediyesi Zabıtaları yaptıkları denetimde, pazar yerinde tarihi geçmiş çok sayıda gıda ele geçirdi.


Samsun'un İYİ Partili İlkadım İlçe Belediyesi Zabıtaları, Bankalar caddesi üzerinde bir süre önce açılan ve vatandaşlara satış yapmaya başlayan Yöresel Gıda Pazarında yaptıkları denetimde tarihi geçmiş çok sayıda gıdayı tespit ederek el koydu. Bizim Samsun kanalından yayınlanan görüntülerde İsmet Aktaş'ın sunduğu habere göre Tarım İl Müdürlüğü görevlileri ile birlikte Yöresel Gıda Pazarına giden İlkadım Belediyesi Zabıtaları bir süre önce açılan Yöresel Gıda Pazarında satışı yapılan tarihi geçmiş sucuk, sıvı zeytin yağı, kaşar peyniri gibi bir çok ürüne el koydu.

Pandemi sürecinde denetimlerini sıklaştıran ve başta fahiş fiyat uygulaması ve tarihi geçmiş gıdalara karşı marketleri denetleyen İlkadım Belediyesi Zabıtaları, şehir içerisinde Yöresel Gıda Pazarı adı altında çeşitli gıdaların satıldığı noktaya da baskın yaptı. 

Açık alanda bulunan Yöresel Gıda Pazarında ayak üstü alış veriş yapan vatandaşlara tarihi geçmiş gıdaların satıldığı ihbarı üzerine harekete geçen belediye zabıtaları, pazar yerinde yaptıkları denetimde tarihi geçmiş gıdaları bularak el koyarken, tarihi geçmiş gıdaları satan pazar yerinde ki esnaflara da cezai işlem uyguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mehmet

07 Kasım 2020 Cumartesi 22:20

Sonunda biri el attı. Avm lerde bile satış yapıyorlardı. Etiket yok, ambalaj yok, açıkta satış oh ne güzel. Yıllardır bu şekildeydi. Demek ki ciddi şikayet sözkonusıu.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi İzmir için tek yürek olup insanlık zinciri oluşturdu

Atakum Belediyesi İzmir için tek yürek olup insanlık zinciri oluşturdu