12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA AK PARTİLİ MECLİSİ ÜYESİNİN ATATÜRK PAYLAŞIMLARI CHP'LİLERİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Samsun'da AK Partili Meclisi üyesinin Atatürk paylaşımları CHP'lilerin tepkisini çekti

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Atatürk'e hakaret paylaşımları yapan AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'a tepki göstererek, "Atatürk'e hakaret eden karşısında Samsun'u bulur" dedi CHP Samsun İl Başkanlığı ve ADD Uzunlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

13 Kasım 2019 Çarşamba 19:45 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'ın sosyal medya sayfasında yaptığı hakaret içerikli Atatürk paylaşımlarına CHP'liler den çok sert tepki geldi.


CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Hasan Uzunlar'ın sosyal medyada yaptığı Atatürk paylaşımları ile ilgili yaptığı açıklamada, olaya tepki göstererek, "İnsanlıktan ve vatan sevgisinden zerre nasibini almamış bir güruh, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Atatürk'e, ahlaksızca hakaret etme cüretini gösterdi. Bunlardan biri de ne acıdır ki; milli mücadelemizin ilk adımının atıldığı, adı ATA'sıyla anılan, simgesi Mustafa Kemal Atatürk olan Samsun'umuzda yaşandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, Hasan Uzunlar adındaki AK Partili Grup Başkan Vekili, 10 Kasım'daki paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk'e çirkince saldırdı" dedi.

ATATÜRK'E HAKARET EDEN SAMSUN'U KARŞISINDA BULUR
Neslihan Hancıoğlu açıklamasının devamında, olayla ilgili İçşleri Bakanlığı ve yargıyı göreve davet ederek şunları dile getirdi.
"İçişleri Bakanlığı'nı, yüce Türk yargısını ve bu şahsın mensubu olduğu partiyi, derhal bu şahıs hakkında gerekli işlemleri yapmaya çağırıyorum. İçişleri Bakanlığı, eğer bu Cumhuriyetin bir kurumuysa, bu şahsı derhal temsil ettiği görevden uzaklaştırmak zorundadır! Eğer yargı, Türk devletinin yargısıysa, bu şahsı sanık sandalyesine oturtmak zorundadır! Bu şahsın üye olduğu parti, eğer bu devletin kanun, kural ve nizamlarına bağlı bir partiyse, bu kişiyi derhal üyelikten atmak zorundadır! Mustafa Kemal'e hakaret eden, bu hakarete göz yuman, karşısında Samsun'u bulur, Türk milletini bulur!"

ATİLLA TEKCAN İSTİFAYA DAVET ETTİ
Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan'da bugün yapılan komisyon toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'a Atatürk ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle tepki göstererek, Uzunlar'ı istifaya çağırdı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin CHP Grup Başkanvekili Tekcan, komisyon toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'ı CHP adına kınayarak göstererek şunları dile getirdi.
"Samsun Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım tarihinde sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu nefret kokan, aşağılayıcı, skandal ve iftira dolu paylaşımlarını şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. Yapılan paylaşım içeriği; Atatürk ilke ve inkılaplarına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruluş anayasasına ve Kurtuluş Mücadelesine, Atatürk'ün aziz manevi şahsiyetine alenen hakaret etmek ve yok saymaktır. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Ak Parti yetkili organlarından gereğinin ivedilikle yapılmasını talep ediyor; kamu görevi yapan, Atatürk'ün portresi altında makam koltuğunda oturan grup başkanvekilinin de Türk milletinden özür dilemesini ve istifa etmesini bekliyoruz."

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR
Öte yandan CHP Samsun eski İl Başkanı Tufan Akcagöz, Hasan Uzunlar ile ilgili suç duyurusunda bulunurken, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi'de Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesi ile AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atatürk'e hakaret paylaşımları yapan Hasan Uzunlar'ı AK Parti görevden aldı

Samsun'da Atatürk'e hakaret paylaşımları yapan Hasan Uzunlar'ı AK Parti görevden aldı