15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA AK PARTİ'NİN YAPTIĞI TOPLANTININ MASRAFI BÜYÜKŞEHİRE Mİ FATURA EDİLDİ

Samsun'da AK Parti'nin yaptığı toplantının masrafı Büyükşehire mi fatura edildi

Samsun'da AK Parti'nin Sheraton Otelde gerçekleştirdiği yerel yönetimler bölge toplantısı masraflarının Samsun Büyükşehir Belediyesine fatura edildiği gündeme geldi.

16 Ekim 2019 Çarşamba 12:09 GÜNCEL

Samsun'da AK Parti'nin gerçekleştirdiği ve 13 ilin katıldığı yerel yönetimler bölge toplantısı için Sheraton Otel tercih edilirken, toplantının masraflarının ise Büyükşehir Belediyesine fatura edildiği ileri sürüldü.


Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Çok Amaçlı toplantı merkezleri bulunurken, yerel yönetimler bölge toplantısı için Sheraton Otelin tercih edilmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Dün yapılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında da bazı muhalif meclis üyeleri bu konuyu konuşurken, AK Parti tarafından yapılan yerel yönetimler bölge toplantısı masraflarının mali sorunlar yaşayan Samsun Büyükşehir Belediyesine yansıtıldığı belirtildi.

Bir iddiaya görede Samsun Büyükşehir Belediyesi, toplantı için yıkılan Büyük Samsun Otelinin bulunduğu alana yapılan ve bünyesinde Ömer Halisdemir salonunun da bulunduğu çok amaçlı toplantı salonunu önerdiği, ancak bunun kabul görmediği de konuşuluyor.  Sheraton Otel'de düzenlenen yerel yönetimler toplantısı ile ilgili yemek ve konaklama, toplantı salonu gibi masrafların Büyükşehir Belediyesine yüklendiği otele ise 300 bin lira civarında bir ödeme yapılacağı yada yapıldığı kulislerde konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da  Atakum İlçe Belediyesinde iki müdürün kavga etmesi olayında yeni gelişme

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesinde iki müdürün kavga etmesi olayında yeni gelişme