07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA ALT YAPI SORUNU YAŞAYAN GIDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN SEVİNDİRİCİ AÇIKLAMA

Samsun'da alt yapı sorunu yaşayan Gıda Organize Sanayi Bölgesi için sevindirici açıklama

Samsun'da bozuk yolları, akan lağım suları ve yağmur sonrası yaşanan çamur sorunu ile sık sık gündeme gelen Gıda Organize Sanayi Bölgesi için sevindirici açıklama Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan geldi.

13 Kasım 2021 Cumartesi 15:51 GÜNCEL

Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde kanallar patlar, lağım akar, yağmur yağar taşkın olur, her yeri çamur kaplar.. Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Gıda Organize Sanayi Bölgesinde alt yapı projelerinin 30 Kasım'da ihaleye çıkacağını açıkladı.


Samsun Valisi Dağlı, Gıda Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Mevcut OSB altyapısının ağır tonajlı araç trafiği nedeni ile bozulduğunu gördük ve hem bu mevcut yerlerin hem de tahsisi yapılan yeni yerlerin kanalizasyon, içme suyu, yol, yağmur suyu hatlarını değiştirme kararı aldık. İlerleyen yıllarda problemlerin yaşanmaması için mevcut OSB yolları ile ilave OSB yollarını hasır donatılı C35 beton yol uygulaması olacak şekilde yol, su, kanalizasyon, elektrik ve çevre duvarı gibi altyapı projeleri büyük bir titizlikle hazırlanmış, ihale sürecine girilmiş, ihale hukuki süresi sonucu 30 Kasım 2021 itibarıyla ihalesi tamamlanmış olacaktır. Ayrıca arıtma tesisi projesi de hazırlanmış olup arıtma tesisi ile ilgili ihale sürecinin de 10 Aralık 2021 tarihinde tamamlanması planlanmaktadır. İhaleden hemen sonra altyapı inşaatlarımız başlayacak olup tüm inşaatların 9 ay içerisinde bitirilmesi amaçlanmaktadır. OSB Bölge Müdürlüğü Yönetim Binası ihalesi yapılmış olup buranın da inşaatına  en kısa süre içerisinde başlanacaktır. Gıda OSB, altyapı tesislerinin tamamlanmasıyla birlikte inşallah örnek bir OSB olarak gösterilecektir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Buz Pateni Salonu ve Okçuluk Tesislerinde kaç şampiyona yapıldı

Samsun'da Buz Pateni Salonu ve Okçuluk Tesislerinde kaç şampiyona yapıldı